CES 2023’te Drone Dünyasından Öne Çıkan Gelişmeler

Las Vegas’ta gerçekleşen yıllık Tüketici Elektroniği Fuarı (CES), drone teknolojisi için büyük yenilikler ve haberlerle dolu bir etkinlik oldu. Bu yıl 3.000’den fazla katılımcıyla dünyanın en büyük elektronik ve teknoloji etkinliklerinden biri olan CES, drone şirketleri için yeni ürünlerini tanıtmak ve en son teknolojilerini sergilemek için mükemmel bir platform sundu.

Autel’in EVO Max 4T Drone Lansmanı

CES 2023’ün en büyük drone lansmanı, Autel’in yeni kurumsal dronu EVO Max 4T olabilir. 42 dakikalık etkileyici uçuş süresine sahip olan Max 4T, GPS olmadan uçabilen ve uzak operasyonları destekleyen, termal sensörlü sağlam bir drone.

Autel’in Dragonfish ve EVO Yuvaları

Autel, bu yıl CES’te iki yeni yuva, yani eVTOL (dikey kalkış ve iniş yapabilen) Dragonfish drone’u ve tüketici odaklı EVO drone’u için docking istasyonları tanıttı.

DJI’nin Sergi Yasağı

Bu yılki CES’ten bir başka önemli haber, Savunma Bakanlığı’nın resmi kara listesinde yer alması nedeniyle DJI’nin sergiye katılmasının yasaklanması oldu.

Ring’in Always Home Mini Drone’u

Ring, CES 2023’te, evde olmadığınızda güvenlik uçuşları yapmak üzere tasarlanmış mini drone’u Always Home Cam’in ilk gerçek dünya uçuşunu sergiledi.

Skye Air Mobility’nin Skye UTM Platformu

Skye Air Mobility, CES’te “dünyanın en gelişmiş UTM platformlarından biri” olarak nitelendirdiği Skye UTM platformunu tanıttı.

VICE Haber Belgeseli ve Flyability’nin Elios 3’ü

Flyability, VICE Haber ile birlikte yaptığı kısa belgeseli tanıtmak için CES’te yer aldı. Belgesel, Flyability ve Ouster’ın İzlanda’ya yaptıkları bir geziyi ve dronlarla 3D haritalama yoluyla iklim değişikliğinin etkilerini araştırmayı konu alıyor.

Drone Ödülleri

CES 2023’te, Dronlar & İleri Hava Hareketliliği kategorisinde üç drone şirketi yenilik ödülleri aldı: Skydio, SkySafe Cloud ve CLROBUR.

Kadınlar ve Dronlar Ödülleri

Kadınlar ve Dronlar, bu yıl ilk kez bir grup kadını Drone Endüstrisi Şöhretler Holü’ne dahil etti ve Kadınlar için Yükselen Havacılık Teknolojileri Ödülleri’nin kazananlarını açıkladı.

Bu içerik, UAV Coach tarafından yayınlanan bir makaleden düzenlenmiştir. 

20.12.2023
848
Whatsapp
Mustafa KAÇAN
Mustafa KAÇAN
Merhaba!
Droneturk'ten ben Mustafa KAÇAN. Sormak istediklerin için buradayım.
1