Eğitim Alacağınız Okulu Araştırdınız mı? | Droneturk ® - Droneler için hazırlanan en büyük eğitim platformu
Bugün 01.12.2023 - Türkiye'nin en büyük İHA Eğitim Platformuna hoşgeldiniz

Eğitim Alacağınız Okulu Araştırdınız mı?

 

19 MAYIS HAVACILIK A.Ş KİMDİR ?

* Türkiye’nin en büyük İnsansız Hava Araçları Topluluğu Kuruluşu – 2014
* 19 Mayıs Havacılık Kulübü Kuruluşu Experimental Uçak Yapımı, Yamaç Paraşütü, Ultralight ve Uçak Hobi Uçuşları
* DRONETURK Marka Tescili ve markalaşma süreci – 2015
* Türkiye’nin İLK İHA Eğitimi 24-27 Ekim 2016
* CPL eğitimi için gerekli 100 saat PIC uçuşunun icra edilmesi için PIC CENNETİ Markalaşma Süreci – 2018
* NORTH FLY AKADEMİ UÇUŞ OKULUNUN KURULMASI – 2019
* Çarşamba Havalimanında bulunan bakım hangarımız ve mobil bakım aracımız ile tüm Türkiye’de bakım faaliyeti gerçekleştirme yetisi bulunan North TECHNIC alanında tecrübeli 14 personeli ile faaliyetlerine başlama ve 2000 Kg Altı Uçak Bakım ve Teknik Hizmetleri
*  110 saat teorik ve 45 saat uçuş eğitiminin ardından Havayolu Pilot Lisansı (ATPL) için ilk aşamayı tamamlaması amacıyla PPL Eğitimleri verilmesi
* Halihazırda Samsun Çarşamba Havalimanında yer alan operasyon merkezine ilaveten Tekirdağ Çorlu Havalimanında 2. BASE açılması – 2020
* SHGM 64. Nolu İHA-2 ve İHA-3 Yetkili Uçuş Okulu Olmamız …

 

SHGM LİSTESİNDE NEDEN DRONETURK YOK ?

BurgerKing den hamburger aldığınızda, Popeyes’ten , Usta Pideciden , Arbys’ten hamburger yediğinizde neden yazarkasa fişinde TAB GIDA A.Ş yazar hiç dikkat ettiniz mi ?

Çünkü şirket ismi ile marka farklıdır. İşte markanın ne olduğunu bilmeden maalesef sektörümüzde de Droneturk Yetkili Okul Listesinde bulunmuyor, yetkili değil söylentileri dolaşmakta. Şimdi bunu açıklayıcı şekilde örnekleri ile izah edelim

  1. SHGM LİSTESİNDE 64. SIRADA OKULUMUZ 19 MAYIS HAVACILIK A.Ş Yİ GÖRMEKTESİNİZ

 

19 MAYIS A.Ş KENDİ BÜNYESİNDE BİR ÇOK MARKAYI BARINDIRAN BİR ŞİRKETTİR. DRONETURK’ÜN BU DENLİ GÜÇLÜ OLMASININ NEDENİ DE BUDUR. Türk Patent’de marka sorgulamasında isim hakkının 2015 itibariyle 19 MAYIS HAVACILIK A.Ş olduğunu görmektesiniz

19 MAYIS HAVACILIK A.Ş ‘YE AİT DİĞER MARKALAR VE FAALİYET ALANLARI

 

 

 

Evet, eğitim aldığınız okul bir Havacılık Okuludur …

 

2013 yılında DJI markasının ticari alanlarda yeni yeni kullanılmaya başlanması ve ülkemizde herhangi bir kaynağın bulunmaması sebebiyle, bu eksikliği tamamlama amacıyla kurulan platform, DJI Türkiye ismiyle sosyal medya kullanıcılarını örgütleyip, birbirleriyle bilgi paylaşımlarını sağlamış ve sağladığı katma değerlerle sektörde ismini duyurmaya başlamıştır.

 

2015 yılında DJI markasının İnspire ürününü tanıtması ile ilk profesyonel etkinliğini 14 Temmuz 2015 tarihinde Ankara Nazım Hikmet Kültür Salonunda 300 Katılımcı ile gerçekleştirmiştir. ( Videosu )

 

Sektörde katılımcılar çoğaldıkça, kullanım alanları da genişlemiş ve 2015 yılında Droneturk isim hakkını alarak etkinlik ve çalışmalarında kurumsal kimliği ile ilerlemeye başlamıştır.

 

Droneturk daha çok kullanıcıya erişebilmek adına Ulusal Basında sıklıkla yer alan bir çok önemli projeye imza atmıştır.

 

Vatan İçin Uç , Çanakkale 100. Yıl ve halihazırda devam eden, Ulusal kanal ve sosyal medyanın desteklediği, her bölümünde özel mesajlar içeren Doğa İçin Uç projesi bunlardan sadece bir kaçıdır. ( İlgili Web Sitesi ve Projeler )

 

 

 

 

Neden sektörün ileri gelenleri ve uzmanları ille de Droneturk ile iç içe, hiç düşündünüz mü?

Aldığınız belge ile alacağınız eğitimi karıştırmayın.

2016 yılında Türkiye’nin ilk İHA Eğitimleri Droneturk ile başlamış ve sayısız tecrübe edinmiş bulunmaktayız

Belgeyi heryerden fakat eğitimi Droneturk’te alabilirsiniz…

Multispektral kameralarla bitkilerin hastalıkları, ilaç, gübre ve su ihtiyaçlarını tespiti için Ziraat Mühendisleri ile , Ortafoto, 3 Boyutlu modelleme ve Kübaj hesabı ile Harita Mühendisleri ile, Termal Kameralar ile Güneş Enerji panelleri, yüksek gerilim hatları ve rüzgar güllerindeki arıza tespitleri ile mühendisleri ile, Sahil Güvenlik, Arama Kurtarma faaliyetleri, AFAD, UMKE, Kaçak yapıların tespiti ve şehir planlamaları için Belediyeler, Güvenlik faaliyetleri için Özel Güvenlik Şirketleri , Askeriye ve Kamu Kurumlarına vermiş olduğu eğitimlerde sadece İha Sertifikası değil, Teknik , Donanım ve mesleki eğitimleri de beraberinde vererek İHA’ların ticari kullanım alanlarında Türkiye’nin en geniş ağını kurmuştur. ( Örnek Haber Linki )

 

Türkiye’deki Kamu’da görevli Drone Pilotlarının %80’i Droneturk Eğitimlerinde yetişmiştir.

 

Droneturk Aynı zamanda Teknolojinin ve Projelerin konuşulduğu Hack’n Break Açık İnovasyon Kampında da gençlere sunumlar yapmıştır. Bu konuşmalardaki amaç İnsansız Hava Araçlarının sektördeki kullanım alanları, burada geliştirilecek teknoloji ve eksiklikler, bu hususta yazılım alanında neler yapılabilir ve yaptığınız projeleri kimler satın alabilir konusunda vizyon etkinliğidir

 

 

 

 

Droneturk; Sosyal sorumluluk projeleri kapsamında Teknoloji Eğitim Fuarlarında İHA’ların kullanım alanlarını gençlere anlatabilmek adına stantlarda yerini almıştır.

Bu fuarlarda amaç teknolojinin yer aldığı her yerde İnsansız Hava Araçlarının da teknolojilerinin anlatılması olmuştur

 

 

 

Havacılık sektörünün en büyük Fuarı İFTE’ de Droneturk , Havacılığa gönül veren duayenlerinin ve markaların yanında yerini almaktadır.

Droneturk’ün bağlı bulunduğu 19 Mayıs Havacılık Kulübüne ait 19 Mayıs Havacılık A.Ş, P.İ.C Cenneti yani Pilot in Command Flights , sorumlu pilot uçuş eğitimlerini de vermektedir. Çok yakında PPL Eğitimleri yine Samsun Çarşamba havalimanında başlayacaktır. Çarşamba Havalimanında indiğinizde Droneturk Eğitim uçağımız sizi karşılayacaktır …

 

Droneturk sadece özel sektörde değil, sayısız Belediye ve kamu kurumlarında da gönüllü olarak tavsiye niteliğinde mesleki eğitimler vermiştir. Fotoğraf Siirt İl Jandarma K.lığında Matrice 210 + z30 ile vermiş olduğumuz İHA ve Kullanım Eğitimidir. Aynı şekilde UMKE, ASELSAN, AFAD gibi bir çok kuruma mesleki drone kullanım eğitimleri Droneturk tarafından verilmiştir.

 

 

TAV Sponsorluğunda
İnsansız Hava Araçları Konferansı

 

26 Mart 2019 yılında Atatürk Havalimanının kapanmadan öncesindeki son etkinliği İnsansız Hava Araçları ve Kullanım Alanları olmuştur ve bu etkinliği Droneturk, Tav Havalimanları katkılarıyla düzenlemiştir. Eğitimlerde tanışmış olduğu ve İHA’ların ileri düzeyde kullanım alanlarında faaliyet gösteren pilotlarını bu etkinlikte 15’er dakikalık sunumlarıyla kamuoyuna sunma imkanı bulunmuştur. Bu etkinlikte aynı zamanda Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü İHA Koordinatörlüğü ve Emniyet Genel Müdürlüğü Havacılık Daire Başkanlığı da sunum yapmıştır.

SHGM web sitesindeki haberi için tıklayınız

Etkinliğin tanıtım videosu için tıklayınız : 

 

 

Sinema ve Film Ekipmanları Fuarı

 

Droneturk,  24 Nisan 2019 yılında portföyünde bulunan Görüntü Yönetmenleri ve Profesyonel İHA Kullanıcıları ile 300 Kişilik Sinema ve Film Ekipmanları Fuarı düzenlemiş ve bu etkinlik Zhiyun-Tech Global sayfasında yer bulmuştur.

 

Bu etkinlikte ayrıca aşağıda yer alan markaların elçileri, 15’er dakikalık sunumlarla katılımcılara muazzam bir bilgilendirme sunmuştur.

Görüntü yönetmenlerinin yoğun ilgi gösterdiği bu fuarda aynı zamanda Levent ÖZTÜRK hocamız Color Grading Bu etkinlik Droneturk pilotlarına ücretsiz olarak özel davetiye ile sunulmuştur.

 

 

Drone’nin Türkçe ismi “UÇANGÖZ”

Türk Dil Kurumu Drone ismine Türkçe İsim koyarak 4 Ekim 2017 tarihinde DRONE kelimesinin Türkçe karşılığını UÇANGÖZ olarak belirlemiştir.

Droneturk UÇANGÖZ markasının isim hakkına sahip tek şirkettir.

Türk Patent Enstitüsü Başvuru Tarihi : 04.10.2017 / Başvuru No : 2017/87566

 

DJI’nin sistem gelişmesine katkıda bulunan yazılımcısı Türkiye’de sadece “DRONETURK”

 

Dünyanın En Büyük Drone üreticisi DJI , sistemin gelişmesine katkıda bulunan yazılımcıları Global hesabında paylaşarak onlara teşekkür etmektedir. Türkiye’de DJI Sisteminin gelişmesine katkı sağlayan tek kişi olarak Droneturk Teknik Servis Sorumlusu Abdullah ÖZTÜRK referans gösterilmektedir.

İlgili duyuruya https://security.dji.com/contributor linkinden erişebilirsiniz …

 

Türkiye’nin İHA Konusunda en iyi ekibi ile projeler üreten Droneturk, sayısız kurum ve kuruluşa fikir, proje ve cihaz tedariği sağlamıştır

 

31 Temmuz 2019 tarihinde yılların verdiği deneyim ve sektörde kazandığı güvenle yeni projelerini hayata sunabilmesi adına Droneturk Havacılık A.Ş bünyesinde iştirakçileri ile kurumsal yapılanmaya giden şirketimiz, İnsansız Hava Araçlarının endüstriyel alanda projeleri, tasarımları, teknik servis bakım ve hizmetlerini İstanbul Gaziosmanpaşa’da bulunan Venezia Mega Outlet ‘de J21 Ofis katında kendi yerinde vermeye başlamıştır…

 

Her geçengün büyüyen üye sayısı ile şirketin açıldığı gün 16Bin’i aşan üye sayısı ile birbirinden önemli projelere imza atmaya devam etmektedir

 

 

HAKKIMIZDA NELER DEDİLER :


Sohbeti Başlat
1
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
İHA Eğitimlerini mi araştırıyorsunuz?