Bugün 16.05.2022 - Türkiye'nin en büyük İHA Eğitim Platformuna hoşgeldiniz

Yer Kontrol Noktaları Kullanılmadan İHA’lar ile Hangi Doğruluk Seviyesinde Haritalama Yapılabilir?

UGS Mühendislik tarafından hazırlanan “Yer Kontrol Noktaları Kullanılmadan İHA’lar ile Hangi Doğruluk Seviyesinde Haritalama Yapılabilir?” konulu makalede; haritalama amaçlı kullanılan İHA sistemleri ile yapılan çalışmalarda Yer Kontrol Noktaları kullanılmadan GNSS Post Proses tekniği ile hangi seviyede hassasiyet ve doğruluk yakalanabileceği incelenmiştir.

ÖZET

Son yıllarda İnsansız Hava Aracı (İHA) sistemlerinde yaşanan teknolojik gelişmeler söz konusu platformların pek çok alanda kullanılması hususunu da beraberinde getirmiştir. Düşük maliyetli olmaları ve nispeten daha hızlı, esnek ve kolay kullanılabilmeleri nedeni ile İHA’lar özellikle havadan bilgi toplama ihtiyacının yoğun olduğu Haritacılık, Keşif/Gözetleme ve Güvenlik gibi sektörlerden ilgi görmektedir. Bu noktada, başarıyı belirleyen en kritik hususlardan biri toplanan ve işlenen bilginin ve sonuçta elde edilen ürünün hassasiyeti ve doğruluğu olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu çalışmada haritalama amaçlı kullanılan İHA sistemleri ile yapılan çalışmalarda Yer Kontrol Noktaları kullanılmadan GNSS Post Proses tekniği ile hangi seviyede hassasiyet ve doğruluk yakalanabileceği incelenmiştir.

Dokümanı Açınız

  займ до получкизайм до зарплаты без процентовзайм на карту без фото самый лучший займзайм на яндекс без привязки картыджет мани займ

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Sohbeti Başlat
1
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
MEB Onaylı Uzaktan İHA Eğitimlerimize başladık. Bilgi almak ister misiniz?