Bugün 16.05.2022 - Türkiye'nin en büyük İHA Eğitim Platformuna hoşgeldiniz

Yaban Hayatı Korumak İçin Drone Kullanılacak

Afrika’da çok fazla koruma gerektiren nesli tükenmekte olan hayvan türleri bulunuyor. Araştırmacılar; 2016 raporundan birkaç yıl önce durumun ciddi şekilde kötüleştiğini, Nijer’deki vahşi ortamda sadece 200 antilopun kalma olasılığının olduğunu bildirdi.

Türkiye’de De Durum İç Açıcı Değil

Dünyanın endemik türlerine ev sahipliği yapan Türkiye’de durum oldukça kritik. Son 50 yılda türlerin %40’ı yok oldu. Özellikle de bu türlerin endemik bulunan türler olması, durumu çok daha kritik hale getirdi.

Afrika’da ise kayıplar daha korkunç. Çin Ulusal Petrol Şirketi (CNPC) tarafından işletilen petrol tesislerinin tehdidi altında olan habitatların (Sahara Çölü) yanı sıra, antiloplarının ağır bir şekilde avlanması da durumun ciddiyetini arttırıyor.

Afrika topraklarında bulunan türlerin korunması için, son teknooji ürünler kullanılıyor. Dronlar artık antilopların korunmasında kullanılacak. Dronlar sadece nesli tükenmekte olan antilopları değil, aynı zamanda çitaların da izlenmesine yardımcı olacak.

İlginç bir şekilde; Noe adında bir Fransız şirketi, dronları tedarik etmek, dronların çalıştırılması ve hayvanların izlenmesiyle ilgili herhangi bir bağlantılı hizmet sunmak için 20 yıllık sözleşme ile ödüllendirildi. Bu şirket Nijeryadaki birçok teknoloji işinde de aktif rol oynuyor. получить займ на кивизайм 20000 на картуmoneyman займ оформить займ на карту сбербанка онлайнзайм денег в интернетевзять займ без проверки кредитной истории

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Sohbeti Başlat
1
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
MEB Onaylı Uzaktan İHA Eğitimlerimize başladık. Bilgi almak ister misiniz?