Bugün 18.05.2022 - Türkiye'nin en büyük İHA Eğitim Platformuna hoşgeldiniz

Uçuş İzin Dilekçesi – Ticari

Sivil Havacılık Kanunu’nun 144.Maddesi’ne göre uçuş yapılacak bölgeler için Mülki İdari Amirlik (Valilik / Kaymakamlık) izni aranmaktadır. Olası bir Ticari Uçuşu için başvurunuzda kullanabileceğiniz dilekçe örneği aşağıda sunulmaktadır.

Eğer çekim işini yapacağınız şirket izni kendisi alabilecekse, onlardan yazmalarını isteyebileceğiniz dilekçe örneğine buradan ulaşabilirsiniz.

Eğer Hobi Uçuşu yapacaksanız, yazabileceğiniz dilekçe örneğine buradan ulaşabilirsiniz.


DİLEKÇE ÖRNEĞİ

 

………………………… Valiliğine / Kaymakamlığına

15 Aralık 2016 tarihinde saat 09:30 – 14:30 arasında Kaymakamlığınız (Valiliğiniz) görev alanı dahilinde ……………………………… Mahallesi ……………………….. Caddesinde bulunan, …..(Şirket Adı)…… İnşaat A.Ş.’ye ait site inşaatı şantiyesinde, şirket için hava fotoğraf ve videolarını insansız hava aracı ile çekmek istiyorum. Şirket tarafından görevlendirilmeme ilişkin, şirket yetkililerinin adı ve erişim bilgilerini içeren yazı ektedir. (EK-1)

Malumunuz olduğu üzere, Sivil Havacılık Kanunu, Madde 144 gereği İnsansız Hava Aracı (drone) kullanılabilecek alanlar, uçuş yapılacak yerin Mülki İdari Amirliğinin izniyle yapılabilmektedir.

İnsansız Hava Aracı pilotu olarak Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’ne …..(SHGM Pilot Kayıt No)…… numarasıyla kayıtlı pilot olup, nüfus cüzdanı kopyam, pilot kayıt belgem ve Ticari İHA Eğitim Belgemin kopyaları ektedir. (EK2, EK3, EK4).

Uçuş yapacağım İnsansız Hava Aracı, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğüne …..(SHGM Drone Plaka No)…… plaka numarasıyla kayıtlıdır (EK-5: SHGM Drone kaydı).

Uçuş için olası kazalara karşı yapılması gereken Üçüncü Taraf Mali Mesuliyet Sigortası yaptırılmış olup, ekte dikkatinize sunulmuştur. (EK-6)

Bu doğrultuda söz konusu uçuşun gerekli yasal mevzuat ve Sivil Havacılık mevzuatlarına uygun yapılmasını kaydıyla, yukarıda belirtilen bölgede yapılması için uygunluk müsaadenizi arz ederim.

Saygılarımla,

Ad Soyad

TC Kimlik No.

 

EKLER:

  1. Şirket Yazısı
  2. Pilot Nüfus Cüzdanı Kopyası
  3. Pilot SHGM Kayıt Belgesi Kopyası
  4. Pilot İHA0/İHA1 Ticari Eğitim Belgesi Kopyası
  5. SHGM Drone Plaka Kayıt Kopyası
  6. Üçüncü Taraf Mali Mesuliyet Sigortası Kopyası

взять займ на долгий срокбыстрый займ первый без процентовзайм без отказа всем займ на карту до 100000лайм займ повторный займмини займ на киви

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Sohbeti Başlat
1
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
MEB Onaylı Uzaktan İHA Eğitimlerimize başladık. Bilgi almak ister misiniz?