Bugün 07.07.2022 - Türkiye'nin en büyük İHA Eğitim Platformuna hoşgeldiniz

Uçuş İzin Dilekçesi – Ticari İş Yapılan Şirket Dilekçesi

Sivil Havacılık Kanunu’nun 144.Maddesi’ne göre uçuş yapılacak bölgeler için Mülki İdari Amirlik (Valilik / Kaymakamlık) izni aranmaktadır. Olası bir Ticari Uçuşu için iş yaptığınız şirketin yazmasını isteyebileceğiniz dilekçe örneği aşağıda sunulmaktadır.

Eğer çekim işini yapacağınız şirket izni kendisi almak istemiyorsa, bizzat kendi adınıza yazacağınız dilekçe örneğine buradan ulaşabilirsiniz.

Eğer Hobi Uçuşu yapacaksanız, yazabileceğiniz dilekçe örneğine buradan ulaşabilirsiniz.


DİLEKÇE ÖRNEĞİ

 

………………………… Valiliğine / Kaymakamlığına

15 Aralık 2016 tarihinde saat 09:30 – 14:30 arasında Kaymakamlığınız (Valiliğiniz) görev alanı dahilinde ……………………………… Mahallesi ……………………….. Caddesinde bulunan inşaat şantiyemizin hava fotoğraf ve videolarını insansız hava aracı ile çektirmek istiyoruz.

Çekimi yapacak insansız hava aracı pilotu …..(Pilot Ad Soyadı)…… Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’ne …..(SHGM Pilot Kayıt No)…… numarasıyla kayıtlı pilot olup, nüfus cüzdanı kopyası, pilot kayıt belgesi ve Ticari İHA Eğitim Belgesi ektedir. (EK1, EK2, EK3).

Kullanacağı hava aracı da Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’ne …..(SHGM Drone Plaka No)……plaka numarası ile kayıtlıdır (Ek4).

Uçuş için olası kazalara karşı yapılması gereken Üçüncü Taraf Mali Mesuliyet Sigortası yaptırılmış olup, ekte dikkatinize sunulmuştur. (EK-5)

Sivil Havacılık Kanunu 144.Maddesi gereği, İnsansız Hava Aracı uçurulacak bölgeler için uçuş izni, uçuş yapılacak yerin Mülki İdari Amirliğinden alınmaktadır.

Bu doğrultuda söz konusu uçuşun gerekli yasal mevzuat ve Sivil Havacılık mevzuatlarına uygun yapılmasını kaydıyla, yukarıda belirtilen bölgede yapılması için uygunluk müsaadenizi arz ederiz.

Saygılarımızla,

Şirket Yetkilisi Adı ve İmzası

 

EKLER:

  1. Pilot Nüfus Cüzdanı Kopyası
  2. Pilot SHGM Kayıt Belgesi Kopyası
  3. Pilot İHA0/İHA1 Ticari Eğitim Belgesi Kopyası
  4. SHGM Drone Plaka Kayıt Kopyası
  5. Üçüncü Taraf Mali Mesuliyet Sigortası Kopyası

займ срочно на карту онлайнбыстрый займ без отказовpay.ps займ займ на карту онлайн с 18 летзайм тюменьвзять займ быстро на карту

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Sohbeti Başlat
1
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
MEB Onaylı Uzaktan İHA Eğitimlerimize başladık. Bilgi almak ister misiniz?