Bugün 21.05.2022 - Türkiye'nin en büyük İHA Eğitim Platformuna hoşgeldiniz

Uçuş İzin Dilekçesi – Hobi

Sivil Havacılık Kanunu’nun 144.Maddesi’ne göre uçuş yapılacak bölgeler için Mülki İdari Amirlik (Valilik / Kaymakamlık) izni aranmaktadır. Olası bir Hobi Uçuşu için başvurunuzda kullanabileceğiniz dilekçe örneği aşağıda sunulmaktadır.

Eğer Ticari Uçuş yapacaksanız, kendinizin veya iş yapacağınız kurumun yazabileceği dilekçe örneklerine bakabilirsiniz.


DİLEKÇE ÖRNEĞİ

 

………………………… Valiliğine / Kaymakamlığına

15 Aralık 2016 tarihinde saat 09:30 – 14:30 arasında Kaymakamlığınız (Valiliğiniz) görev alanı dahilinde ……………………………… Mahallesi ……………………….. Caddesinde bulunan …………..……….. Parkında hava fotoğraf ve videolarını insansız hava aracı ile çekmek istiyorum.

Malumunuz olduğu üzere, Sivil Havacılık Kanunu, Madde 144 gereği İnsansız Hava Aracı (drone) kullanılabilecek alanlar, uçuş yapılacak yerin Mülki İdari Amirliğinin izniyle yapılabilmektedir.

İnsansız Hava Aracı pilotu olarak Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’ne …..(SHGM Pilot Kayıt No)…… numarasıyla kayıtlı pilot olup, nüfus cüzdanı kopyam ve pilot kayıt belgemin kopyaları ektedir. (EK1, EK2).

Uçuş yapacağım İnsansız Hava Aracı, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğüne …..(SHGM Drone Plaka No)…… plaka numarasıyla kayıtlıdır (EK-3).

Bu doğrultuda söz konusu uçuşun gerekli yasal mevzuat ve Sivil Havacılık mevzuatlarına uygun yapılmasını kaydıyla, yukarıda belirtilen bölgede yapılması için uygunluk müsaadenizi arz ederim.

Saygılarımla,

Ad Soyad

TC Kimlik No.

 

EKLER:

  1. Pilot Nüfus Cüzdanı Kopyası
  2. Pilot SHGM Kayıt Belgesi Kopyası
  3. SHGM Drone Plaka Kayıt Kopyası

ёfin займонлайн займ на карту с плохой кикраткосрочный займ онлайн займ без банкаоформить займ с плохой кредитной историейвзять срочный займ

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Sohbeti Başlat
1
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
MEB Onaylı Uzaktan İHA Eğitimlerimize başladık. Bilgi almak ister misiniz?