Bugün 21.05.2022 - Türkiye'nin en büyük İHA Eğitim Platformuna hoşgeldiniz

Turizmde vergi kaçağına 'drone'lu takip

Yunanistan, popüler turizm adası Santoroni’de vergi kaçakçılığını önlemek için ilginç bir adım attı

UNANİSTAN Maliye Bakanlığı ve Sahil Güvenlik, yoğun olarak günübirlik turların yapıldığı Santorini adasında vergi kaçakçılığını önlemek için harekete geçti.

TEKNELERİN YOLCULARINI SAYIP DENETİM YAPIYORLAR

Günübirlik turlar düzenleyen tekleneleri drone larla takip altına alacak olan otoriteler, günübirlik kısa turlar düzenleyen teknelerin tüm yolculara fatura verip vermediğini (dolayısıyla vergi kaçırıp kaçırmadığını) kayıt altına alacak.

Dronelar sayesinde teknelere binen yolcu sayısını tespit etmeyi planlayan Maliye Bakanlığı, böylelikle ibra edilen yolcu sayısı ile gerçek yolcu sayısını karşılaştırarak vergi kaçırılıp kaçırılmadığını tespit edebilecek.

9 TEKNEYE 25 BİN EURO PARA CEZASI VERİLDİ

Teknelere kaç turistin bindiğini saymak için ilk defa deneysel olarak kullandıklarını ve çok iyi sonuç aldıklarını belirten Bağımsız Kamu Geliri İdaresi, şimdiye kadar 9 turist gemisini kontrol ettiklerini yanlış yolcu beyanında bulunanlara toplamda 25 bin euro para cezası kestiklerini açıkladı.

мониста займзайм от частного лица под расписку спбзайм без звонков на карту займ на карту сбербанка срочномонеза займ личный кабинетзайм на киви кошелек круглосуточно

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Sohbeti Başlat
1
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
MEB Onaylı Uzaktan İHA Eğitimlerimize başladık. Bilgi almak ister misiniz?