Bugün 18.05.2022 - Türkiye'nin en büyük İHA Eğitim Platformuna hoşgeldiniz

Suyla Çalışan Uçan Arabalar Geliyor!

Uzun süredir uçan arabalar üzerinde çalışan İsrailli teknoloji şirketi Urban Havacılık, CityHawk isimli dikine iniş kalkış yapabilen uçan arabanın bilgilerini duyurdu.

Helikopterin aksine Hovercraft benzeri parvanelerin gövdeye gömülü tasarlanması ile dar alanlara tehlikesiz şekilde iniş imkanı sağlanmış.

Proje daha önce Cormorant adıyla duyurulan, 500 kg yük taşıma kapasiteli ve tamamen otonom uçuş yapan aracın geliştirilmesine dayanıyor.

4 kişi kapasiteli araç, teknoloji altyapısının geliştirilmesine uçuş kaidelerinin uyumlu hale getirilmesine kadar yüksek otonom kabiliyetli olarak pilot tarafından uçurulacak.

Dubai’de tanıtılan drone taksi Ehang 184’ün aksine araç, başlangıçta jet yakıtı ile çalışacak. Teknolojinin gelişmesi ile aracın sıvı hidrojen veya basınçlı hidrojen ile çalışması planlanıyor.

Tüm araçlarda acil durumlarda yere emniyetli iniş sağlayan paraşüt bulunacak.Aracın hayata geçmesi için beş yıllık bir takvim hazırlanmış. Başarılı bir şekilde bu takvim uygulanabilir mi bilinmez ama insanoğlu uçan arabalara gittikçe yaklaşıyor.

Kaynak: Urban Aeronautics

  кто брал займ под материнский капиталзайм под мат капиталзайм под материнский капитал краснодар займ суммузайм кредит плюсзайм на карту с плохой ки

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Sohbeti Başlat
1
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
MEB Onaylı Uzaktan İHA Eğitimlerimize başladık. Bilgi almak ister misiniz?