Bugün 07.07.2022 - Türkiye'nin en büyük İHA Eğitim Platformuna hoşgeldiniz

Sivil ölümleri durduran drone tüm dünyada kullanılacak

Drone ile ilgili haberler genellikle birilerinin öldürülmesi veya devlet başkanlarına suikast düzenlenmesi şeklinde gerçekleşiyor. Birleşmiş Milletler tarafından yeni yapılan bir çalışma ile birlikte aslında drone modellerinin çok daha farklı alanlarda kullanılabileceği görüldü.

 

Ortadoğu bölgesinde drone kullanımının hayat kurtaracağı konusunda neredeyse herkes hemfikir.

 

Dünyanın çeşitli çatışma bölgelerine barış gücü, polis ve Birleşmiş Milletler yetkilileri gönderiliyor. Böylece buradaki çatışmalar mümkün olduğunca engellenmeye çalışılıyor. Ancak 2016 yılında Güney sudan’ın başkenti’nde meydana gelen silahlı çatışmalarda bu mümkün olmadı.

 

Son gelen raporlara göre Güney Sudan başta olmak üzere meydana gelen çatışmalarda 73 sivil ölmüş, 217 kadın ya da genç kız cinsel saldırıya maruz kalmıştı. Birleşmiş Milletler tarafından geliştirilen bir drone modeli sayesinde istihbarat bilgileri çok daha hızlı bir şekilde alınabiliyor. Normal şartlarda hiç kimsenin giremeyeceği yerlere drone modelleri giriş sağlayabiliyor.

 

Dünyada başta devletler olmak üzere birçok kuruluş drone ürünlerini kullanmaktan çekinmiyor. Hatta kimileri bu tür modelleri suikast için kullandıklarını rahatlıkla ifade edebiliyor. Her ne kadar bu durum travmatik görünse bile aslında drone modelleri eğer iyi işler için kullanılabilirse insanlığa büyük yararlar sağlayabilir. займ в красноярске с плохой кредитной историейсрочный займ калининградвзять онлайн займ на карту без отказа займ от учредителябиг займзайм переводом контакт

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Sohbeti Başlat
1
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
MEB Onaylı Uzaktan İHA Eğitimlerimize başladık. Bilgi almak ister misiniz?