Bugün 16.05.2022 - Türkiye'nin en büyük İHA Eğitim Platformuna hoşgeldiniz

S.H.G.M. İha Kayıtlarıyla İlgili Yeni Bir Duyuru Yayınladı

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü Web Sitesinde Yeni Bir Duyuru Yayınladı. Duyuru şöyle;

Satın Alınan İHA Kayıtları ile İlgili Önemli Duyuru ! – 04.01.2018

En çok karşılaşılan sorunların başında ” Satın aldığım İHA hesabımda “Satın Alınan İHA Kaydı” menüsünde görünmüyor, tarafıma yapılan satışı nasıl onaylayabilirim? ” sorusudur. İHA Mail adreslerimize gelen soruların %90’u bu yönde gelen sorulardan oluşmaktadır.

Bu problemin en önemli 2 sebebi vardır.

 • İlki;, tarafınıza satış işlemi girilirken, satıcı tarafından bilgilerinizin sehven yanlış veya eksik girilmesidir. Satıcı, T.C Kimlik numaranızın ya da Vergi Numaranızın bir kısmını ya da tamamını yanlış girdiği takdirde araç hesabınızda görünmeyecektir. Öncelikle satıcının, tarafınıza yaptığı satış kaydını doğru ve eksiksiz yaptığından emin olmalısınız.
 • İkincisi; Satıcı, tarafınıza düzenlediği faturada ya T.C kimlik numaranıza ya da Vergi Numaranıza (Ticari şirketiniz varsa) satış işlemi gerçekleştirmelidir. Eğer, vergi numaranız ile şirketiniz adına fatura kesilmiş ve satıcı “Şirkete Satış Kaydı” ekranından bu bilgileri girerek satış kaydı girmiş ise araç alıcının bireysel hesabında değil ticari hesabınızda görünecektir.

Bu sebeplerle, tarafınıza İHA Kayıt Sisteminde yapılan satış işleminden sonra aracı hesabınızda “Satın Alınan İHA Kaydı” menüsünden görüntüleyemiyorsanız, öncelikle satıcı ile iletişime geçip yaptığı satış kaydı işleminin doğru olduğundan emin olunuz, herhangi bir yanlışlık var ise satıcı, yaptığı satış kaydını “Sattığım İHA’lar” menüsünden iptal edebilir (iptal ettikten sonra araç, stoklarına düşecektir) ve satış işlemini tekrarlayabilir. Satış kaydındaki bilgilerin tamamının doğruluğundan emin olunduktan sonra alıcının, bireysel ya da ticari (araç, hangi alıcının hangi hesabına satış kaydı yapılmış ise ) hesabından giriş yapıp kendisine yapılan satış işlemini 3 gün içerisinde onaylaması zorunludur.

Önemle Duyurulur.

займ 100 без отказазайм в улан-удэвзять частный займ в москве как получить займ на картубыстрый займ краснодарзайм с плохой ки на карту

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. Tayfun Pasvanoğlu dedi ki:

  şirketim adına phantom 4 advanced aldım. ama dronu amatör olarak şehir dışında kullanıcam köyde boş alanlarda. fakat amatör ehliyet ile kullanamıyorum…bunun bir çözümü varmı?
  teşekkürler

 2. Drone Amca dedi ki:

  Tayfun Bey malesef ticari ehliyete sahip olmadan meskun mahallerde, notamda yasaklanmamış bölgelerde, kamu kurum ve kuruluşlarına ait alanlarda uçamazsınız. Amatör İha-0 lisansınız ile köyler dışındaki kırsal alanlarda kullanabilirsiniz.

 3. admin dedi ki:

  Valilik tarafınca bulunduğunuz ilde bir yasaklama yoksa kullanabilirsiniz. Kırsal alanda kullanamamanızın nedeni nedir ?

BİR YORUM YAZ
Sohbeti Başlat
1
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
MEB Onaylı Uzaktan İHA Eğitimlerimize başladık. Bilgi almak ister misiniz?