Bugün 16.05.2022 - Türkiye'nin en büyük İHA Eğitim Platformuna hoşgeldiniz

Rusya, drone teknolojisi konusunda çok ciddi

Bölgesel anlamda söz sahibi olmaya devam etmek isteyen Rusya Federasyonu, teknoloji gündeminin önemli konularından biri olan drone kullanımını farklı bir tarzda tecrübe etmek istiyor. Avrasya ülkesi, insansız hava uçaklarını sadece keşif aracı olarak kullanmak istemiyor.

 

Rusya drone teknolojisi aracılığı ile askeri yönünü güçlendirecek

Rusya Savunma Bakanlığı yetkilileri, insansız hava uçaklarını Rusya cephaneliğinin bir parçası haline getirmek istediğini belirtti. Ülkenin gazetelerinden biri olan İnvestiya, ilgili kurumun minyatür bombaların geliştirilmesi yönünde çeşitli çalışmalar yaptığını belirtti.

drone teknolojisi

Askeri drone tekniği üzerinde pratikler yapan Rusya ordusu, insansız hava araçlarını kullanmaya hevesli. Envantere eklenmesi planlanan yeni hava aracı adına bir zaman çizelgesi paylaşılmadı. Buna ek olarak, askeri drone ile ilgili detaylar da henüz ortada yok.

Rusya drone teknolojisi

Bazı ülkeler açısından bir endişe yaratan bu durum, bu cihazlara karşı olan grupları tekrar harekete geçirdi. Robotiğin yakın bir zamanda savaş teknolojilerine yapacağı katkılar da hesaba katılınca, bu ufak ama hızlı araçların savaşlara nasıl etki edeceği sorusu da ayrı bir tartışma konusu.

 

Kaynak : https://shiftdelete.net частный займ волгоградзайм на карту без проверок и звонковзайм под маткапитал займ на киви всемвзять займ 100000вивус повторный займ

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Sohbeti Başlat
1
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
MEB Onaylı Uzaktan İHA Eğitimlerimize başladık. Bilgi almak ister misiniz?