Bugün 16.05.2022 - Türkiye'nin en büyük İHA Eğitim Platformuna hoşgeldiniz

Modern orduların yeni silahı; su altı drone sürüleri

Aquabotix, su altında sürü olarak hareket eden SwarmDiver dronelarını tanıttı. SwarmDiver’lar özellikle askeri operasyonlarda ve savunma sistemlerinde kullanılacak.
Geliştirdiği su altı droneları ile tanınan Avustralya merkezli teknoloji şirketi Aquabotix, uzun süreli sessizliğini yeni bir proje ile bozdu. Şirket, yeni su altı drone projesi SwarmDiver‘ı tanıttı. Sürü halinde hareket eden SwarmDiver’lar, tek bir birim halinde hareket ederek su yüzeyinde veya su altında gözlem yapabiliyor.
Yüzeydeki bir operatör tarafından kolaylıkla kontrol edilebilen SwarmDiver’lar, özellikle askeri operasyonlarda ve savunma sistemlerinde kullanılmak üzere geliştirildi. Sürü halinde hareket eden bu su altı dronelar, hem su yüzeyinde hem de su altında faaliyet gösterebilmesiyle bu alandaki diğer projelerden ayrılıyor.
Aquabotix CEO’su Whitney Million, SwarmDiver’ların askeri operasyonlarda ordulara taktiksel üstünlük sağlayacağını belirtti ve drone sürüsünün istihbarat, gözlem ve keşif görevlerinde kullanılabileceğini ifade etti. SwarmDiver’ın asıl geliştirilme amacı askeri kullanım olsa da droneların okyanus araştırmalarında da kullanılabileceği söyleniyor.
Her biri 75 cm boyunda ve 1.7 kg ağırlığında olan SwarmDiver’lar 50 metreye kadar dalabiliyor. Dronelarda GPS sisteminin yanı sıra gelişmiş ısı ve basınç sensörleri bulunuyor.

быстрый займ в ставрополезайм онлайн первый займ без процентовтурбозайм займ займ на карту сбербанка маэстрозайм на карту 100 одобрениезайм под расписку москва

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Sohbeti Başlat
1
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
MEB Onaylı Uzaktan İHA Eğitimlerimize başladık. Bilgi almak ister misiniz?