Bugün 05.07.2022 - Türkiye'nin en büyük İHA Eğitim Platformuna hoşgeldiniz

MERSİN İHA-0 EĞİTİMİ 09-10 OCAK 2018

Bu eğitim Mersin Fotoğrafçılar Odasının katkılarıyla düzenlenmektedir…

 

0-4 Kg Tüm cihazları kapsamakta olup
9 Ocak 2018 Salı 09:00 – 17:00
10 Ocak 2018 Çarşamba 09:00 – 13:00 arasındadır. Aynı gün SHGM sistemine yükleyeceğiniz resmi Ticari Pilot Sertifikanızı alabilmektesiniz. Eğitim toplam 12 Saattir. 5 Ocak 2018 Cuma 12:00 ye kadar kayıt olan kursiyerlerimiz kurs günü resmi ehliyetlerini aynı gün alabilmektedir. Daha geç kayıt olan kursiyerlerimizin ehliyetleri 2 hafta içinde adreslerine kargo yapılacaktır.

Ücret : 700 TL ( Bu fiyata Telsizle Haberleşme Belgesi de dahildir )
Salon Ödemesi : 50 TL
Toplam : 750 TL

Ödeme Koşulu : Kursun 1. Günü peşin ödeme yapılmaktadır. Kredi kartı ve taksit imkanı maalesef bulunmamaktadır.
Kurs Yeri : Metemde Eğitim Merkezi
GMK Bulvarı Çiftçiler Cad. Eski çocuk Esirgeme Kurumu Binası No=71 Akdeniz mersin

Okulumuz SHGM ‘nin belirlediği tüm standartlarda iHA Eğitimlerini düzenlemekte ve ehliyetleri kurs günü eğitim bitiminde vermektedir. Eğitimlere katılmak için herhangi bir uçuş bilginizin olmasına , cihazınızın olmasına gerek yoktur. Alacağınız eğitim daha çok mevzuatlar, yasal sorumluluklar ve sağlıklı bir şekilde cihazınızı kullanabilmeniz için yapmanız gereken bilgileri içermektedir. Aşağıda eğitimde göreceğiniz ders konuları belirtilmiştir

LÜTFEN BAŞVURUDAN SONRA LİNKİN ALTINDA YER ALAN BİLGİLENDİRMELERİ OKUYUNUZ

  • Sisteme yükleyeceğiniz resimlerin boyutu 2Mb’tan küçük olmalıdır. Sistem hata vermemesi için lütfen kayıttan önce buna dikkat ediniz. Yüklediğiniz fotoğraf EHLİYETİNİZE basılacak olup sonradan değiştirme imkanı bulunmamaktadır. Sürekli Adres bölümü ilerde evraklarınızın ulaştırılacağı kargo adresinizdir. BAŞVURU FORMU SADECE BİLGİSAYAR ORTAMINDA ÇALIŞMAKTADIR. TELEFONDAN KAYIT YAPMAYINIZ. Adli Sicil Belgesi E-Devletten giriş yaparak Remi Kurum / SHGM / Ehliyet yazarak PDF dosyasını indirip sisteme yükleyebilirsiniz

09 Ocak 2018 Salı: 
09:00 – 10:00 : İHA Tanımı (1)
10:00 – 12:00 : Hava Hukuku ve Sorumlulukları (2)
12:00 – 13:00 : Öğle Yemeği
13:00 – 14:00 : Havacılık Frezyolojisi (1)
14:00 – 15:00 : Meteoroloji (1)
15:00 – 18:00 : Seyrüsefer ve Operasyon (2)
18:00 – 19:00 : Uçuş Dinamiği (1)

10 Ocak 2018 Çarşamba: 
09:00 – 13:00 : Kumanda Edilebilir Sistemler (1) – İtki Sistemleri (1) – Aviyonik Sistemler (1) – Bakım Onarım (1)

 

Geçen yılki ADANA Eğitimimiz

 

 

SIKÇA SORULAN SORULAR

 

S : Bu kurslara katılmak zorunda mıyım?
C : Drone ile ticari çekim yapıyorsanız SHGM tarafından bu belgeyi almanız zorunludur. Hobi için yerleşim alanı dışında uçuş yapacaksanız bu belgeyi almanıza gerek yoktur. Burada Ticariden kasıt yerleşim alanları, insan faktörü olan alanlarda uçuş. Bu uçuşları yapmadan önce mevzuatı, ve gerekli eğitimleri almak zorundasınız.

Nasıl ki yerleşim alanında otomobil kullanırken ehliyet alma zorunluluğunuz bulunuyor, İnsansız Hava Araçlarında da kurum çalışanı bile olsanız yerleşim alanı içinde uçmak için yetkili uçuş okullarından bu eğitimi alıp, ehliyetinizi yanınızda bulundurmak zorundasınız

Ticari olarak drone kullanıyorsanız SHGM sisteminde kendinizi İHA-0 Ticari olarak kayıt etmeniz gerekmektedir. Bu işlem sırasında Aldığınız Eğitim Dökümanı sorulmakta olup, bu eğitimden alacağınız sertifika bunun içindir.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün 22.02.2016 tarihli talimatnamenin 21.04.2016 tarihinde eklenen maddesi uyarınca Ticari Uçuş Eğitimi almayan kullanıcılar ticari olarak İnsansız Hava Aracı kullanamamaktadır.

İLGİLİ TALİMATNAMENİN LİNKİNİ BURAYI TIKLAYARAK İNDİREBİLİRSİNİZ

mevzuat


S: Bu eğitim nerede , kimler tarafından, kaç saat olarak verilecektir ?


C: Eğitimler 19 MAYIS HAVACILIK GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ tarafından yetkilendirilmiş eğitmenler tarafından verilmektedir. Aynı zamanda eğitimlerimize sektörün içindeki konusunda uzman gönülü Droneturk gurubu arkadaşlarımız da yardımcı olarak tecrübelerini aktarmaktadır. Her eğitimimizde farklı mesleki guruplarda uzman katılımcılar destek sağlamaktadır. ( Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünde yer alan yetkili uçuş okulları listesini görmek için tıklayınız )

S: Eğitime katılırken cihazım olmasına gerek var mı, eğitim sonunda sınav yapılacak mı ?
C: Eğitime katılırken cihaz sahibi olmanıza ve cihaz getirmenize gerek yoktur. Eğitim sonunda sınav yapılmamakta olup, eğitime katılımınız mecburidir.

S: Eğitim sonunda belgemizi hemen alabilecekmiyiz ?
C: SHGM Sistemine yükleyeceğiniz resmi evrakınızı kurs bitiminde 1 hafta içerisinde dijital ortamda, kimlik belgenizi de 2 hafta içerisinde adresinize kargo olarak alabileceksiniz.

S: Belgeler ne kadar süre için geçerli ?
C: Belgeleriniz ÖMÜR BOYU geçerlidir. Çünkü bu belge bu kursu aldığınıza dair bir belge olup , bunun süresi bulunmamaktadır.

 

 08-11 Aralık 2016 tarihinde yapılan ANKARA İHA-1 Eğitimi Nasıl Geçti, Kimler Katıldı ?

09-12 Şubat tarihinde yapılan İSTANBUL İHA-1 Eğitimi Nasıl Geçti, Kimler Katıldı ?

24-27 Ekim 2016 tarihinde yapılan İSTANBUL İHA-1 Eğitimi Nasıl Geçti ? ?

Misafirlerimiz bizim hakkımızda ne düşünüyor ?

 

Sohbeti Başlat
1
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
MEB Onaylı Uzaktan İHA Eğitimlerimize başladık. Bilgi almak ister misiniz?