Bugün 09.08.2022 - Türkiye'nin en büyük İHA Eğitim Platformuna hoşgeldiniz

İHA EĞİTİMİ NASIL VE NEREDEN ALIRIM ?

SHGM İHA Talimatına göre Ticari uçuşlar için zorunlu olan Sertifika Eğitimleri Droneturk olarak bulunduğunuz şehire geliyoruz.19 Mayıs Üniversitesi UZAYTEM tarafından verilen ve Droneturk organizasyonu ile yapılan bu eğitimlerle ilgili aşağıda bulunan talep formumuz ile sizler de piyasanın yarı fiyatına İHA-0 ve İHA-1 Sertifikalarına sahip olabilirsiniz.

Aşağıda yer alan talebi oluşturmanızla birlikte arkadaşlarınızı da davet ederek hem bulunduğunuz ilde, hemde size en yakın bölgeye yapılacak eğitimler otomatik olarak cebinize SMS olarak gelecektir.

BULUNDUĞUM ŞEHİRDE EĞİTİM ALAMAZ MIYIM ?

Bir bölgede 20 kişilik talep sayısına ulaştığımız an hemen eğitim programı düzenliyoruz. Bunun için yukarıdaki forma isminizi ve telefonunuzu şehir ile seçip kayıt yapıyorsunuz. Sonra sayıyı tamamlamak için linki arkadaşlarınıza gönderip onların da talep açmalarını rica ediyorsunuz. Sayımız 20 olduğunda whatsapp üzerinden sohbet gurubuna davet edip, ortaklaşa en uygun zamanı seçiyoruz. Bizler için haftaiçi/haftasonu hatta akşam saati bile fark etmeksizin sizlerle en uygun programı yapıyoruz. Hem Türkiye’nin en uygun fiyatı ile bu sertifikaya sahip oluyor, hem de Droneturk kalitesi ile çok çok kaliteli gerçek bir eğitimden istifade ediyorsunuz, hem de bundan sonra yapılacak tüm etkinliklerimiz ve mevzuatlarla ilgili gelişmeler sms sistemine kayıt olduğunuz için cebinize otomatik gelecektir. Daha detaylı bilgi için Talep formunu doldurmayı unutmayınız.

İHA-0 VE İHA-1 NEDİR

SHGM Talimatlarına göre azami kalkış ağırlığı 4Kg’a kadar olan cihazlar ( Örnek : İnspire Pro’ya kadar )İHA-0 sınıfında, 25Kg’a kadar olan cihazlar da İHA-1 sınıfında yer almaktadır. İHA-1 eğitimi alan kişi aynı zamanda İHA-0 Sertifikasyonun da sahibidir”

DRONE KULLANMAK İÇİN BU SERTİFİKA ZORUNLUMUDUR?

İHA ile ticari uçuş yapıyorsanız ( Burada Ticari’den kastedilen şey insan faktörü olan kalabalık ortamlar ) bu sertifika eğitimini almak zorunluluğunuz bulunmaktadır. Eğer yerleşim alanlarına 50m. ye kadar yaklaşmıyor, insan faktörünün olmadığı alanlarda HOBİ için uçuyorsanız sadece SHGM sitesinde İHA kaydınızı yaparak rahatlıkla uçabilirsiniz. Aynı zamanda yerleşim alanlarında ticari uçuşlarınız için yapacağınız uçuşlar için izinler gerekmektedir. Bu izin dilekçelerinizde de alacağınız bu sertifikayı ibraz etmek zorundasınız. Gizli yapılan uçuşlarda olası bir kaza durumunda SHGM talimatnamesinde yer aldığı üzere gerekli şartları yerine getirmediğiniz için cezai yaptırımlara maruz kalabilirsiniz. Bu sebepten Ticari uçuşlarınızda yetkili okullardan ilgili eğitimleri almak ve SHGM sistemine İHA Ticari Pilot Sertifikasını yüklemek zorunludur. İHA Talimatnamesinde yer alan ilgili madde aşağıdadır :
mevzuat

EĞİTİMLER KİM TARAFINDAN VERİLİYOR?

Eğitimler SAMSUN 19 MAYIS ÜNİVERSİTESİ Havacılık ve Uzay Teknolojileri Uygulama ve Araştırma Tesisleri UZAYTEM tarafından yetkilendirilmiş eğitmenler tarafından verilmektedir. Aynı zamanda eğitimlerimize sektörün içindeki konusunda uzman gönülü Droneturk gurubundaki arkadaşlarımız da tecrübelerini paylaşmak adına zaman zaman derslerimizin bitiminde sohbet şeklinde katılım sağlamaktadır.

  • EĞİTİM ALACAĞINIZ KURULUŞ KIRMIZI ÇERÇEVE İLE GÖSTERİLMİŞ OLUP, İLGİLİ RESMİ TIKLAYARAK SHGM SİTESİNDEN DE SORGULATABİLİRSİNİZ 

okul-1024x587

EĞİTİMLER KAÇ SAAT SÜRÜYOR, FİYATI NEDİR?

İHA-0 Sınıfındaki eğitimler Toplamda 12 Saat ( 2 Gün ) sürmektedir. Bu eğitimin ücreti 600 TL’dir.

İHA-1 Sınıfındaki eğitimler Toplamda 36 Saat ( 4 Gün ) sürmektedir. Minimum 30 kişilik talepler halinde gerçekleştireceğimiz bu eğitimleri uygun konaklama ve eğitim salonu imkanları ve Anadolu’dan direkt uçuşların bulunması sebebiyle şimdilik sadece ANKARA ve İSTANBUL’da organize etmekteyiz.

İHA-1 Eğitimlerini 1000 TL’ye organize etmekteyiz.

EĞİTİMLERİNİZ NEDEN DİĞER OKULLARDAN UCUZ?

Droneturk ailesi olarak 8bin kişlik bir facebook gurubundan öte, sektöre katmadeğer sağlayan bir amacımız bulunmaktadır. Bu sebeple UZAYTEM’in vereceği bu eğitimleri reklam ve personel giderleri olmaksızın kendi işleyişimizle çözmekteyiz. Amacımız Drone camiasındaki kişileri veritabanımıza toplamak, farklı mesleki gurubundaki kişilerle bir arada mesleki toplantılar gerçekleştirmektir. Bunun için katılımı yüksek tutmak amacıyla en uygun fiyatlarla eğitimlerimizi organize etmekteyiz.”

CİHAZIM OLMADAN SERTİFİKA EĞİTİMİ ALABİLİR MİYİM?

Evet. Tıpkı otomobiliniz olmadan araç ehliyeti aldığınız gibi cihazınız olmadan da bu seritikayı alabilirsiniz. Önemli olan gerekli olan eğitimleri almanızdır

EĞİTİME GELİRKEN NE GETİRMELİYİM ?

Öncelikle eğitimlerimize cihaz getirmenize gerek yoktur. Çünkü fazla sayıda cihaz mevcuttur. Eğitim müfredatlarında 12 saat boyunca cihaz uçurup drone kullanması öğretilmiyor. Aşağıda yer alan ders konularından eğitimler görmektesiniz.

EĞİTİMDE HANGİ KONULARDAN DERS GÖRÜYORUZ ?

SHGM Talimatnamesinde yer alan konulara göre İHA-0 ve İHA-1 sınıfındaki eğitimlerin ders konuları aynıdır. Sadece İHA-1 Sınıfı Eğitimin ders saati yoğunluğundan dolayı konusunda uzman bir kaç eğitmenle bu eğitimleri vermekteyiz. Aşağıda her iki eğitim sınıfındaki ders konuları ve saatleri verilmiştir

 

 

SHGM KAYDIM YOK, OLMAK ZORUNDA MIYIM?

Eğitime gelirken gerek yok. Eğitimde size ayrıca nasıl kayıt olunur, cihaz nasıl eklenir, izin nasıl alınır gibi konularda bilgilendirmeler sunmaktayız.

Türkiye’de Drone Uçurmak Yasal mı ?

Sohbeti Başlat
1
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
MEB Onaylı Uzaktan İHA Eğitimlerimize başladık. Bilgi almak ister misiniz?