Bugün 20.05.2022 - Türkiye'nin en büyük İHA Eğitim Platformuna hoşgeldiniz

Hem Havada Hem de Suda Gidebilen Drone: Naviator

Drone’lar tarafından çekilen videoların dinamik görüntüsü insanların ilgisini çekiyor. Doğaya farklı bir gözle bakmamızı sağlayan bu cihazlar bir süre öncesine kadar yalnızca hava ortamında kullanılabiliyordu. ABD’de geliştirilen Naviator isimli drone, doğadaki sınırları kaldırarak hem havada hem de suda kullanılabiliyor.

Teknolojinin son harikalarından biri olan drone’lar, son dönemde pazar payını büyük oranda arttırmış durumda. Haliyle bu alanda yapılan araştırma ve geliştirme faaliyetleri de aynı hızla artıyor. Hala gelişime açık olan drone’lar artık sadece havada değil suda da kullanılabiliyor.

Video çekimleri dışında yangın söndürme faaliyetleri, çiftçilik faaliyetleri, inşaat sahasında ürün taşınması gibi birçok çalışma alanı olan drone’ların pazar payının, Goldman Sachs Research’e göre 2016 ile 2020 arasında 100 milyar $’ı aşması bekleniyor. Drone endüstrisinde çalışma alanlarını genişletecek ve pazar payına büyük katkı sağlayacak suda ve havada gidebilen drone, ABD’de Rutgers Üniversitesi’nde bir teknoloji ekibi tarafından geliştirildi.

 

Üniversite öğrencilerinden oluşan ekip tarafından geliştirilen drone’a Naviator ismi verildi. Hem su altında hem de havada kullanılabilen drone’un sudan havaya ve havadan suya geçişleri oldukça stabil çalışıyor. Daha önce üretilen su altı drone’larından farkı da bu sınır geçişleri performansının etkileyici düzeyde iyi olması. Drone’un geçiş performansını aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

 

займ денег нефтеюганскзайм на неименную карту мирзайм онлайн от екапусты отзывы займ без процентовзайм на карту онлайнмили займ

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Sohbeti Başlat
1
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
MEB Onaylı Uzaktan İHA Eğitimlerimize başladık. Bilgi almak ister misiniz?