Bugün 05.07.2022 - Türkiye'nin en büyük İHA Eğitim Platformuna hoşgeldiniz

Fransız Drone Üreticisi Parrot, ABD’ye Casus Hava Aracı Üretecek

ABD, Çin ile olan ticari savaştan dolayı kendisine DJI’dan başka bir drone üreticisi arıyordu ve çareyi Fransız üretici Parrot’ta buldu.

Parrot şirketi uzun zamandır Çin devi DJI ile büyük bir rekabet içerisindeydi. Şimdi ise şirket, ABD ordusu için drone üretecek 6 şirketten biri oldu. DJI hariç beş şirketi kapsayan anlaşma, Çinli şirketlerin artan hâkimiyeti karşısında ABD ve Avrupa ticari kuruluşları arasında Parrot gibi stratejik bir cepheyi temsil ediyor.

DJI, Parrot ve 3D Robotics gibi diğer küçük şirketlerle ve DJI’ın gölgesinde kalan Çinli şirket Yuneec gibi küçük şirketlerle dünyanın en büyük ve en popüler drone üreticisi konumunda. Ancak Trump’ın Çin ile olan ticari savaşının büyümesiyle birlikte ABD, büyük Çin markalarının yerine haliyle ABD’li ve Avrupalı alternatifler aramaya başladı.

 

Parrot şirketi için bu anlaşma büyük bir zafer. Her ne kadar anlaşma sadece Parrot’u içermese de, Fransız firmanın ABD ordusuyla daha fazla iş yapmasına bir kapı açtı denebilir. Parrot, 30 dakika boyunca 3 km menzile kadar açılabilen, 1,3 kg’den daha hafif olan, bir araya getirmesi 2 dakikadan az süren ve bir askerin sırt çantasına kolayca sığabilen bir drone prototipi için ABD’den 11 milyon dolarlık fon aldı.

 

Kaynak : https://www.webtekno.com займ денег до зарплатывзять займ на карту срочно без отказаонлайн займ за 5 минут займ москва срочнозайм на карту без отказа срочнозайм в банке

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Sohbeti Başlat
1
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
MEB Onaylı Uzaktan İHA Eğitimlerimize başladık. Bilgi almak ister misiniz?