Bugün 05.07.2022 - Türkiye'nin en büyük İHA Eğitim Platformuna hoşgeldiniz

Düzce'de Kaçak Avcılarla Mücadelede İHA Kullanılmaya Başlandı

KAÇAK AVCILIĞA İHA İLE ÖNLEM!

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Düzce Şube Müdürlüğü bünyesine alınan İnsansız Hava aracı (İHA) ile özellikle Efteni Gölü Yaban Hayatı Geliştirme Sahası gibi pek çok koruma alanında kaçak avcılığın önüne geçilmesi planlanıyor.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Düzce Şube Müdürlüğü bünyesinde artık İnsansız Hava aracı (İHA) bulunuyor. Müdürlüğe ait olan İHA ile kaçak avcıların önüne geçilerek av koruma ekibine de kolaylık sağlanması hedefleniyor. İnsansız hava aracı ile Efteni Gölü Yaban Hayatı Geliştirme Sahası, tabiat parkları, tabiat anıtları, tabiatı koruma alanları, avlaklar, ormanlık alan gibi sahalarda yaban hayatı av koruma ve korunan alanlardaki yangın takibinin yapılması amaçlanıyor. Şube Müdürlüğünün yaptığı açıklamaya gör,e öncelikli hedeflerinden biri özellikle her türlü avcılığa kapalı olan Efteni Gölü’nde kaçak avcıların insansız hava aracı ile havadan görüntülenerek tespit edilmesi ve Efteni Gölü’nün kaçak avcılığa karşı korunmasında av koruma ekibine kolaylık sağlayarak kaçak avcılara karşı da caydırıcı bir yöntem olması yönünde olduğu belirtildi. Geçtiğimiz günlerde Efteni Gölü civarında deneme uçuşu yapılan insansız hava aracı (İHA) en az 3 kilometre mesafe menzile ve 25 dakika havada kalma özelliğine sahip.

Kaynak: Öncü Haber авто займзайм под машинувзять частный займ моментальный займ на карту сбербанкасрочный займ 100000срочный займ на карту сбербанка маэстро

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Sohbeti Başlat
1
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
MEB Onaylı Uzaktan İHA Eğitimlerimize başladık. Bilgi almak ister misiniz?