Bugün 21.05.2022 - Türkiye'nin en büyük İHA Eğitim Platformuna hoşgeldiniz

Dubai’de Drone’lara Elektronik Plaka Zorunluluğu Geldi!

Dubai Drone kullanımına yönelik düzenlemelerde büyük bir adım attı.

Dubai’de ticari olarak uçan tüm drone’lara yetkililerin uçuş rotasını takip edebilecekleri bir çip takma zorunluluğu getirildi.

Başarılı test aşamasının ardından, Dubai Sivil havacılık Otoritesi (DCAA) yetkililerin kısıtlı alanlarda drone’un uçuşunu durdurabileceği Uçuş Kumanda Takip Cihazı takma zorunluluğunu yürürlüğe koydu.

DCAA’dan Uçuş Güvenliği Şefi Michael Rudolph, hava sahasının güvenliğinin sağlanması için uygulamanın neden gerekli olduğunu açıkladı.

Drone Pilotları drone’larını satın alır almaz kayıt ettirmek zorunda. DCAA uygulamanın sıkı bir şekilde takip edilebilmesi için satıcılarla yakın işbirliği içinde olduklarını açıkladı.

Michael Rudolph bu uygulamayla ortaya konan çabaların Emirlik içerisinde drone kullanımının daha düzenli hale geleceğini ifade etti.

Dubai yönetimi hava sahasının 4 defa drone’lar sebebiyle kapatılması (ve bunun maddi zarara yol açması) sebebiyle bu kararı aldığını ifade ediyor. Ayrıca drone pilotlarına da üç kategoride ehliyet zorunluluğu da getirildi. Kırmızı ticari, mavi hobi, beyaz ehliyet ise de geçici olarak kullanılıyor.

Kaynak:Dubaieye

онлайн займ на карту сбербанкмгновенный займ на карту сбербанказайм онлайн на киви срочно займ первый раз без процентовзайм по 0займ до зарплаты челябинск

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. F.Deniz SARI dedi ki:

    DJI yapalım mı derken BAE yürürlüğe soktu.

  2. admin dedi ki:

    Araçlar için bile araç takip sistemleri varken, ticari uçuşlar için takip sistemi geliştirilip, izin aşamasında büyük kolaylıklar sağlanabilir. Mevcut cihaza uçuş alanı izni verildiği zaman yazılım alan dışına çıkıp çıkmadığını denetleyebilir. Geliştirilecek çok güzel otomasyonlar var aslında fakat bu konuda maalesef Drone kullanıcılarını hobiciler olarak görülüyor. Aslında ticari kullanıcılar bu konuda en büyük mağduriyeti yaşamaktadır

BİR YORUM YAZ
Sohbeti Başlat
1
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
MEB Onaylı Uzaktan İHA Eğitimlerimize başladık. Bilgi almak ister misiniz?