Bugün 26.09.2020 - Türkiye'nin ilk özel İHA-2 ve İHA-3 Yetkili Kuruluşu portalına hoşgeldiniz ...

Drone’la Kargo Teslimatında Yeni Dünya Rekoru

Drone ile teslimatta yeni dünya rekoru!

Drone’ların çevrimiçi siparişlerde kullanılmasına yönelik geliştirme çalışmaları devam ederken, HQ-40 UAV drone’u en uzun mesafeli paket teslimatını yaparak dünya rekoru kırdı.

Amazon, 7-Eleven, Domino’s ve UPS gibi şirketler tarafından kullanılan drone’lar paket teslimatında aktif olarak çalışıyorlar. Ancak bu teslimat sadece birkaç kilometreyle kısa mesafelerde sınırlı kalıyor. Sabit kanatlı bir HQ-40 UAV, Nevada Özerk Sistemler Enstitüsü (NIAS) gözetiminde 156 km uzağa teslimat yaparak drone ile en uzun teslimat rekorunu kırdı. Rekor kıran İHA yolculuğu, Texas’tan Austin şehrine pnömatik bir parça teslimatı için kullanıldı.

volansi 1

ABD’de şu anki düzenlemeler, drone’ların görüş hattı dışında uçmasına izin vermediği için Ulusal Hava Sahası Sistemi (NAS) üzerinden önceden belirlenmiş bir uçuş yolunu izlendi ve hücresel iletişim bağlantısı yoluyla uzaktan kontrol edildi. Kentsel paket teslimatlarında yeni bir dönemi başlatan drone, geliştime çalışmalarıyla şehirler arası paket taşımanın da mümkün olduğunu gösteriyor.

17-05/13/drone-paket-servisi-shiftdelete.jpg

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Sohbeti Başlat
1
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Merhaba. Drone eğitimleri hakkında soruların için bize yazmak ister misin?