Bugün 18.05.2022 - Türkiye'nin en büyük İHA Eğitim Platformuna hoşgeldiniz

Drone yasağı bulunan iller

Aşağıdaki haritada yer alan liste valiliklerin resmi web sitelerinde yer alan bilgiler doğrultusunda hazırlanmıştır. Uçuşa yasak bölgeler için detaylı bilgilendirmeleri ilgili valiliklerin web sitelerinden öğrenebilirsiniz.

Yasakların süresi hakkında ilgili web sitelerinde detaylı bilgi verilmediği için sistem tarafından 1 yıl olarak otomatik işlenmiştir.

Valilik yasağı bulunan diğer bölgeleri ve tecrübelerinizi okuyucularımızla paylaşmak ve yardımcı olmak için yorum kısmına bulunduğunuz ildeki uçuş yasağı ve dikkat edilmesi gereken hususları eklemeniz rica olunur.

Türkiye geneli gerek 15 Temmuz darbe girişimi, gerekse terör olayları nedeniyle halihazırda yürürlükte olan OHAL sebebiyle yasağı bulunmayan bölgelerde de Askeri Alanlarda, Resmi Dairelerde, çok kalabalık alanlarda ve özellikle her ne şartla olursa olsun gece uçuşu yapılmamasını özellikle hatırlatmaktayız.

Her uçuşunuzdan önce 155’i arayarak uçuşunuz hakkında bilgilendirme vermeyi ve 120m. yükseklik sınırını aşmamayı özen gösteriniz

Keyifli uçuşlar dileriz …

UÇUŞ HARİTASI

Kırmızı alanların üzerini tıklayarak detaylı bilgi öğrenebilirsiniz …

 

Sohbeti Başlat
1
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
MEB Onaylı Uzaktan İHA Eğitimlerimize başladık. Bilgi almak ister misiniz?