Bugün 07.07.2022 - Türkiye'nin en büyük İHA Eğitim Platformuna hoşgeldiniz

Drone Üreten 10 Popüler Şirket

Drone Üreten 10 Popüler Şirket

Geçtiğimiz 4-5 yılda drone sektörü evrim geçirdi diyebiliriz. Özellikle yazılım sektöründeki katlanarak gelişmeler dronları daha verimli daha güvenli bir araca evrimleştirdi. Drone sektöründe ki bu gelişmelerin sonucunda ise yeni yeni kullanım alanları çıkmakla birlikte drone üreten şirketlerde arttı ve hali hazırda ki kullanım alanlarında dronlar ön plana çıkmaya başladılar.

Son yıllarda ki bu gelişmelerin sonucu olarak drone üreten şirketler de sayılarını dünya genelinde artırarak bu sektörden pay alma peşindeler. Hızla popülerleşen bu insansız akıllı hava araçlarının fiyatları da gittikçe ucuzlayarak daha ulaşılabilir hale geldi.

Birçoğumuz belki de hali hazırda bir drona sahibiz veya yakın zamanda almayı düşünüyoruz. Eğer hangi dronu alayım diye küçük bir araştırma yaparsanız göreceksiniz ki karşınıza yüzlerce drone markası çıkacaktır. Bu kadar drone markasıyla kafanızı karıştırmadan önce tavsiyemiz drone alma amacınızı belirlemenizdir. Fotoğraf ve video için mi?, endüstriyel çözümler için mi? Araştırma için mi? Vb. Amacınızı belirledikten sonra az da olsa drone marka sayılarını düşürebilir arasından da size en uygun olanı seçebilirsiniz.

Bizde bu yazımızda dünyada ki 10 popüler sivil amaçlı drone üreten şirketleri listeleyip kısa kısa bilgiler verdik. Bu markalar en popüler olmakla birlikte özellikle DJI, Parrot ve Yuneec şirketleri drone sektörüne yön veren drone şirketlerdir.

DJI \"\" \"\"

Tam adı Dan-Jiang Innovations (DJI) olan şirket Frank Wong tarafından 2006 yılında Çin’de kuruldu. Genel merkezi Çin’in silikon vadisi olarak anılan Shenzhen bölgesinde olup Amerika, Japonya ve de Avrupa da ofisleri mevcuttur. DJI şirketi hem profesyonel çözümler için hemde hobi için drone üretmekte ve drone teknolojileri konusunda aldığı patentlerle drone piyasasına yön vererek drone piyasasının büyük bir çoğunluğuna sahip ve lider konumundadır.

En gözde ürünü Phantom serisi olmakla birlikte Phantom-4 dronu havadan fotoğraf ve video çekimi kategorisinde çok satanlardadır. Şirketin diğer popüler droneları ise DJI Mavic serisi, DJI Spark ve DJI Matrice serisidir.

Parrot \"\" \"\"

Paris merkezli Fransız şirketi olan Parrot, kablosuz cihazlar üreten bir şirketken drone piyasasına giriş yaparak en popüler ve inovatif şirket olarak DJI şirketinin rakiplerindendir.

Parrot drone şirketinin popüler olmasını sağlayan Parrot AR drone, akıllı telefonla kontrol edilebilir ve pilot görüş kamerasına (FPV) sahip olmasıyla büyük satışlar yapmıştır. Ardından şirketin, silindir şekilli Bebop 2 dronu birçok özelliğe sahip olmasıyla dikkatleri üzerine çekmiştir.

Şirketin diğer popüler ürünleri ise katlanabilir bir kamera drone olan Anafi 4K, Parrot Disco FPV ve mini drone olan Parrot Mambo.

Yuneec \"\" \"\"

1999 yılından beri piyasa da olan Yuneec şirketi aslında uzaktan kumandalı sabit kanatlı uçak üreticisi olarak Çin’de kurulmuş olup Kuzey Amerika, Asya ve de Avrupa da ofisleri bulunmaktadır.

2014 yılında dünyanın ilk uçuşa hazır dronu olan Typhoon Q500 quadcopteri piyasaya sürerek, popüler olan drone sektörüne geçiş yapmış ve bu ürünle 1 milyondan fazla satış yapmıştır.

Yuneec şirketinin diğer popüler dronları ise çarpışma önleyiciye sahip bir hexakopter olan Typhoon H 4K, küçük akıllı drone olan Yuneec Breeze ve basit ses komutlarını anlayan katlanabilir drone olan Mantis-Q.

3D Robotics \"\" \"\"

Kaliforniya merkezli olan 3DR veya 3D Robotics şirketi, GPS ile rotası çizilen otonom dronelar üzerine odaklıdır. 3DR SOLO dronu bunlardan biridir. Ayrıca endüstriyel alanlarda dronelar tarafından alınan dataların, verimli ve kaliteli şekilde analiz edilmesi için hizmet verilecek endüstriyel alana göre yazılımlarda geliştirmektedir.

Hubsan \"\" \"\"

Bir diğer Çinli drone üreticisi olan Hubsan, uzun mesafeli küçük oyuncak kategorisi dronelar konusunda oldukça başarılıdır. 100 dolardan ucuz bir çok drone üreten şirketin en popüler ve de yeni başlayanlar için en tavsiye edilen dronu Hubsan X4 serisi dronlarıdır. Ayrıca, sadece 11.5 gram uçuş ağırlığına sahip olan dünyanın en küçük dronunun da üreticisidir.

Hubsan şirketinin diğer popüler drone modelleri Hubsan H501S, H502S ikiside GPS konumlama, LED ekran, Takip et modu gibi özelliklere sahiptir ve yeni dronu olan Hubsan Zino Drone katlanabilir kollarla, 3 eksenli gimbale monte edilmiş 4K UHD video kamerayla donatılmıştır.

Precision Hawk \"\" \"\"

Amerika merkezli Precision Hawk şirketi tamamen otonom insansız hava araçları ile düşük irtifada data toplama ve bu datayı analiz etme ve yönetme konusunda uzmanlaşmış bir şirkettir. Havadan toplanan bu dataların analizi ile hizmet verdiği şirketlerin gelişmesinde önemli roller üstlenmekte olup şirketin ana modeli olan Lancaster Mark III yapay zeka tarafından yönlendirilerek bu görevleri yerine getirir.

Kespry \"\" \"\"

2013 yılında Silikon Vadisinde kurulan şirket, özellikle havadan görüntü alma ve gözlem yapma için drone üretir. Tarım, inşaat, maden alanlarında Kuzey Amerika, Avustralya ve Avrupa da müşterilerine hizmet vermekle beraber oldukça büyük şirketler olan John Deere, Catastrophe Response Unit (CRU) ve Hancock Claims Consultants gibi şirketlere de dronelar ile havadan toplanan dataların analizi ve havadan gözlem konusunda servis sağlar.

Walkera \"\" \"\"

Çinli drone üreticisi olan Walkera şirketi 2016 yılı başlarında merkezi de olan Çin’de kurulmuştur. Yarış dronları konusunda oldukça popüler olan şirket, Kuzey Amerika ve Avrupada da faaliyet göstermektedir.

Walkera Drone şirketi yarış dronlarının yanı sıra gözlem dronları, tarımsal dronlar ve yangın söndürme dronları gibi birçok alanda drone üretmektedir.

Şirketin popüler dronları ise Walkera QRX 350, Walkera F210 Quadcopter, Walkera Rodeo 110 Racing Drone ve Walkera Rodeo 150 RTF FPV Quadcopter.

Autel Robotics \"\"

\"\"

Autel Robotics, otomotivde sorun bulmaya yarayan ekipmanları üreten Autel Intelligent Technology şirketinin yan şirketi olarak 2014 yılında kurularak havadan fotoğraflama ve kamera sistemleri konusunda araştırma-geliştirme yapan Çinli bir şirkettir. Autel Robotics şirketi, karmaşık teknolojileri basit çözümlere çevirme şiarıyla havadan görüntüleme konusunda hızla yükseliştedir.

Autel Robotics şirketinin droneları ise popüler DJI Phantom 4’e de rakip olan turuncu 4K kameralı X-Star Premium Drone, taşınabilir drone EVO ve Kestrel.

EHang \"\" \"\"

Çin merkezli olan şirket uçurması kolay akıllı droneları ile tanınmakta olup Almanya ve Kaliforniya’da şubeleri bulunmaktadır.

Ehang şirketinin dizayn ettiği ve ürettiği dronelar tamamen akıllı telefonlar tarafından kontrol edilmektedir. Şirketin en popüler dronu olan GhostDrone 2.0, bağlantı kopmasında, düşük bataryada ve sensörlerden birinin bozulması gibi acil durumlarda insan faktörünü minimuma indirmek için yazılmış algoritmalarıyla kalktığı yere geri inebilmektedir.

Ayrıca şirket pilotsuz yolcu dronları da üretmekte olup bu yıl içerisinde Amerika’da 2 yolcu alabilen Ehang 216 model dronun ilk uçuşunu gerçekleştirmeyi planlamaktadır.

https://www.dronlog.com/drone-ureten-10-populer-sirket/

быстрый займ воронежэкспресс займ на банковскую картузайм через контакт без отказа bigmoney займзайм онлайн под 0 процентовлучший займ

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Sohbeti Başlat
1
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
MEB Onaylı Uzaktan İHA Eğitimlerimize başladık. Bilgi almak ister misiniz?