Bugün 16.05.2022 - Türkiye'nin en büyük İHA Eğitim Platformuna hoşgeldiniz

DJI hakkında bilmeniz gerekenler

Djı firması drone sektörüne bodozlama girmiş bir firma değildir. Geçmişide başarılarla dolu bir firmadır. Ürettiği gps sistemleri ile başarıya ulaşan djı piyasaya çıkardığı phantom serisi ile drone sektöründe ismini duyurmayı başarmıştır. Çıkardığı ilk modellerde gopro ile havadan görüntü almamızı sağlayan firma zamanla vision ismini verdiği phantom serisini piyasaya sunmuştur. Phantom 2 v2 serisinden sonra gopro ile olan bağını tamamen koparıp phantom 3 pro, adv ve standart modelleri ile drone piyasasının %80ini eline geçirmiştir.

Tabiki phantom modellerinin yanı sıra çıkardığı inspire ve djı ronin gibi profesyonel kesime hitap eden cihazlarla başarı çıtasını iyice yükseltmiştir. Yeni ürün lansmanları genelde aralık ve mayıs aylarında yapılmaktadır. Ticari taktikleri ile Apple’ı anımsatmayan DJI günden güne çıtayı daha da yükseltmeye devam etmektedir.

DJI aynı zamanda Hasselblad’in çoğunluk hissesini satın aldığı da bunun göstergesidir
Kaynak : http://www.prnewswire.com/news-releases/hasselblad-and-dji-form-strategic-partnership-300173081.html

 

Yoğun bir talep ile DJI drone’ları sipariş edip kullanan abd ordusu bu drone’ları “siber güvenlik” tehlikesi nedeniyle kullanmama kararı almıştır.

Daha önce paylaşılan raporlara istinaden DJI GO 4 isimli uygulama aracılığıyla çekilen video, ses ve uçuş kayıtlarının ABD, Çin ve Hong Kong’da bulunan sunuculara yüklenildiğinin ortaya çıkarılması ABD ordusu tarafından bu drone’ların kullanılmaması için yeterli bir sebep olarak görülmüştür.

Ayrıca yakın geçmişte DJI drone’ları hacklemenin ne kadar kolay olduğunu göstermek isteyen bir grup hacker, DJI hazırladığı uçuş yasağı olan bölgelerin haritasına ve yükseklik sınırlamalarına ulaşmıştır. ( Bu konuda Droneturk gurubumuzdaki Türk arkadaşlarımızında bazı çalışmaları bulunmaktadır )

Siber zayıflıklar ve tehlikeleri hakkında açıklamalarda bulunan ordu araştırma laboratuvarı ve abd deniz kuvvetleri, alınan ani bir kararla djı ürünleri kullanan tüm askeri birimlerin derhal bu ürünlerin kullanımına son vermelerini istemiştir

Kararın ardından açıklama yapan DJI sözcüsü, siber meseleler ile ilgili endişelerinin olduğunu ve amerikan ordusu ile “siber zayıflıkların” ne olduğu konusunda konuşup uzlaşma sağlayacaklarını açıklamıştır.

 

DJI’ın sahibi kimdir?

DJI diğer birçok teknoloji firmasına göre epey yeni. 2006 yılında Çin’de kurulduğundan itibaren drone üretimlerine başlayan ve dünyanın dört bir yanına ihraç eden bu şirket; kısa sürede tanınmasını da şüphesiz ki son yılların epey popüler ürünlerinden biri üzerinde çalışmasına borçludur.

DJI’ın kurucusu ve CEO’su olan Frank Wang; firma olarak en büyük vizyonlarının tüm dünyayı drone eğlencesiyle tanıştırmak ve bu uğurda sürekli daha iyisi için çalışmak olduğunu belirtmiştir.

Açılımı Da-Jiang Innovations Science and Technology Co. olan DJI; yukarıdaki en meşhur modeli Phantom2 başta olmak üzere birçok farklı drone modeli, ürettiği cihazlara uygun kameralar, yedek parçalar, aparatlar da üretmektedir. Economist dergisine bile konu olmayı başaran DJI firması; drone üretiminin öncülerinden kabul edilmekte ve CEO’su Frank Wang da dünyanın yeni milyarderleri arasındaki yerini korumaktadır.

первый займ без процентоввзять займ онлайнзайм на карту срочно быстрые деньги займсрочный займ с плохой кредитной историейзайм кредит 24

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Sohbeti Başlat
1
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
MEB Onaylı Uzaktan İHA Eğitimlerimize başladık. Bilgi almak ister misiniz?