Bugün 16.05.2022 - Türkiye'nin en büyük İHA Eğitim Platformuna hoşgeldiniz

DJI drone’lar uçak tespiti yapabilecek

Drone’ların kullanımına katı kurallar getirilmesindeki etkenlerin başında, uçak ve helikopterlerin güvenliğinin tehlikeye atılması geliyor. Yıllardır bu alanda ilk akla gelen marka olan DJI drone modellerinde bu konuya çözüm sağlıyor.

Daha önce uçaklara çarpma gibi olaylara karışan drone’ların hava limanı çevresinde uçurulduğuna defalarca şahit olduk. 2020 yılından itibaren DJI’ın 250 gramdan daha ağır olan tüm drone modellerinde ADB-S sensörüne yer verilecek.

 

DJI drone modellerine ADB-S alıcısı ekliyor!

ADB-S sensörü nedir? sorusuna cevap verebilmek için FlightRadar24 gibi siteler havadaki uçaklar hakkında nereden bilgi alıyorlar? sorusunu sormak gerekiyor. Otomatik Bağımlı Gözetim-Yayın olarak adlandırılan ADS-B uçağın uydu navigasyonu ile konumunu belirlediği ve periyodik olarak durumu hakkında bilgiler yayınladığı bir izleme teknolojisidir. Yani, sizde yaklaşık 4000 dolarlık ADS-B cihazı ile bulunduğunuz bölgedeki uçaklardan haberdar olabilirsiniz.

 

 

DJI AirSense olarak lanse edilen bu teknoloji ile ADS-B alıcısının yer aldığı drone modelleri çevredeki uçak veya helikopterler hakkında drone pilotunu uyaracak. Drone’un uçaklardan otomatik olarak kaçmayacağı, bu konuda insiyatifin yine drone pilotuna bırakılacağı belirtiliyor. Buna ek olarak Federal Havacılık Dairesi’nin drone’lar üzerinde ADS-B’yi korunlu kılmadığını belirtmek isteriz.

 

долгосрочный займ срокоформить быстрый займсрочный займ на карту без отказа с плохой кредитной историей займ микрофинансированиекрупный займ на длительный сроконлайн займ на карту моментум сбербанк

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Sohbeti Başlat
1
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
MEB Onaylı Uzaktan İHA Eğitimlerimize başladık. Bilgi almak ister misiniz?