Bugün 18.05.2022 - Türkiye'nin en büyük İHA Eğitim Platformuna hoşgeldiniz

Dicle Elektrik'ten drone ile kaçak trafo operasyonu

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde drone destekli operasyonda kaçak olduğu belirlenen 16 trafoya el konuldu – Trafoların 4 bin hanenin enerji ihtiyacını karşılayacak güçte olduğu tespit edildi

 

ŞANLIURFA (AA) – Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde Dicle Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi ekiplerince, Jandarma eşliğinde drone ile yürütülen operasyonda, kaçak oldukları belirlenen 16 trafoya el konuldu.

Şirketten yapılan açıklamada, drone ile gerçekleştirilen denetimlerde tespit edilen ve çoğu tarımsal sulamada kullanılan 20 kaçak trafodan 16’sına savcılık kararıyla el konulduğu, trafoların 4 bin hanenin enerji ihtiyacını karşılayacak güçte olduğu belirtildi.

Şanlıurfa’da sulama sezonunun başlamasıyla artan kaçak elektrik kullanımını önlemeye yönelik drone ve Jandarma destekli mücadele yürütüldüğü ifade edildiği açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Tam donanımlı kaçak denetim ekiplerinin teknolojinin sağladığı imkanlardan da yararlanarak yaptığı son 3 günlük saha çalışması sırasında Turna Mahallesi’nde 20 kaçak trafo tespit edildi. Çoğu tarımsal sulama amacıyla kullanılan bu trafolardan 16’sına savcılık kararıyla el konuldu. Tespit edilen fakat fiziki engelleme, saklama veya kaçırma gibi nedenlerden dolayı el konulamayan 4 trafoyla ilgili olarak da yasal süreç başlatıldı. Kaçak tüketimle mücadelede teknolojinin tüm imkanlar kullanılıyor. Uzman ekipler tarafından kullanılan dronelar, 5 kilometre çapındaki alanı havadan kontrol edilebiliyor. Droneların koordinatları ile çektiği görüntüler ise hukuki açıdan delil olarak kullanılabiliyor. Bu da özellikle sahada denetim yaparken engellenen, sık sık saldırıya uğrayan kaçakla mücadele ekiplerine büyük avantaj sağlıyor.”

Açıklamada görüşlerine yer verilen Dicle Elektrik Dağıtım İl Müdürü Osman Hondu, kaçak elektrik tüketilmesi yoluyla ekonomiye verilen bu zararın kabul edilemeyeceğini vurgulayarak şirket olarak kaçak tüketimi önlemek ve kayıt altına almakta kararlı olduklarını kaydetti. взять займ с открытыми просрочкамизайм под залог участкасамый быстрый займ на карту займ 500 рублей на картузайм без документовзайм на банковскую карту онлайн

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Sohbeti Başlat
1
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
MEB Onaylı Uzaktan İHA Eğitimlerimize başladık. Bilgi almak ister misiniz?