Bugün 16.05.2022 - Türkiye'nin en büyük İHA Eğitim Platformuna hoşgeldiniz

Çin Seddi'nin restorasyonunda Intel'in drone ve yapay zeka teknolojisi kullanılacak

Çin Seddi’nin onarılması gereken kısımları Intel’in Falcon 8+ drone’ları tarafından havadan fotoğraflanacak. Duvardaki çatlaklar ve hasar gören bölümler yapay zeka teknolojisi ile analiz edilecek.
Intel ve Çin Kültürel Mirası Koruma Vakfı, Çin Seddi‘nin bir bölümünün korunmasında ileri teknolojininkullanılacağı bir proje başlatmak için anlaşmaya vardı.
Yapılan ortak basın açıklamasında, Çin Seddi’nin Jiankou bölümünü koruma projesini uygulamak ve böylece mimari mirasını korumak için Intel’in yapay zeka (AI) ve drone teknolojilerinin kullanılacağı duyuruldu. Çin Seddi’nin birçok bölümü dik tepeler üzerine inşa edilmiş durumda. Bu da restorasyon için erişimi oldukça zor hale getiriyor.

Falcon 8+ ve yapay zeka işbirliği

Plana göre Intel’in Falcon 8+ drone’ları, özellikle inşaat işçileri tarafından ulaşılması zor olan kısımlardan yüksek çözünürlüklü görüntüler toplamak için bu bölümleri havadan fotoğraflayacak. Böylelikle duvarın durumu hakkında net ve kapsamlı fikir edinilebilecek.
Yapay zeka algoritması kusurları, çatlakları ve eksik tuğlaları tespit etmek için duvardan toplanan görüntüleri işleyecek ve analiz edecek. Daha sonrasında ise 3D modelini yeniden inşa ederek onarım ve bakım çalışmaları için yol gösterecek. Ayrıca gelecekteki çalışmalar için tahmini veriler de sunabilecek. Çin Seddi’nin restorasyonu için böyle bir teknolojinin ilk kez kullanılacağını da belirtelim
Kaynak : https://www.opengovasia.com/articles/china-to-use-ai-and-drones-in-the-conservation-of-the-great-wall

займ онлайн новоуральскзайм на карту томскзайм онлайн на длительный срок вэббанкир оформить займмгновенный займ на банковскую картузайм 100000 онлайн

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Sohbeti Başlat
1
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
MEB Onaylı Uzaktan İHA Eğitimlerimize başladık. Bilgi almak ister misiniz?