Bugün 17.05.2022 - Türkiye'nin en büyük İHA Eğitim Platformuna hoşgeldiniz

Airbus Ve Audi'den Ortak Drone Araba Projesi

Avrupalı dev şirketler Airbus ve Audi bir araya gelerek, taşıt teknolojisindeki bir sonraki projelerini tanıttı.
Amsterdam Drone Haftası fuarında ‘Pop.Up Next’ ismindeki drone protipinin birebir boyutlardaki maketi ziyaretçilere gösterildi. Araç, tekerleklerin bulunduğu şasi, iki yolcu taşıyabilen kabin ve dört pervaneli drone olmak üzere üç parçadan oluşuyor.

Ancak proje yetkililerinden Joerg Peter Mueller, ilk etapta piyasaya modüler bir sistem sürmeyeceklerini, uçan arabanın ilk versiyonunun tek bir parçadan oluşacağını söyledi.

Şirket yetkilileri ‘Pop.Up Next’ projesinin trafiğe çıkabilmesi için henüz çok erken olduğuna ve günlük hayatta uçan araba kullanımının muhtemelen en az on yıl sonra mümkün olabileceğine dikkat çekti.Modelin uçuşu gösterildi.

‘Pop.Up Next’ aracının dörtte bir boyuttaki bir modeliyle izleyenlere gösteri yapıldı. Tekerlekleri üzerinde sahneye çıkan model, daha sonra pervaneli kısma takılarak yükseldi.

Fuarda gündem olan bir başka konuysa Avrupa Birliği’nin drone konusundaki mevzuatı oldu. Avrupa Havacılık Güvenliği Kurumu Başkanı Patrick Ky henüz şehirlerde drone taşımacılığı yapmak için yeterince gelişmiş mevzuata sahip olunmadığının altını çizdi.

Avrupa Birliği’nin üye ülkelerdeki drone mevzuatını ortak bir zemine çekmeyi planlayan direktif gelecek yıl yürürlüğe girecek.

взять займ с плохой кизайм под ноль процентовонлайн займ на карту без отказа с 18 лет займ на qiwi кошелёкзайм с доставкой на домзайм по телефону на карту

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Sohbeti Başlat
1
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
MEB Onaylı Uzaktan İHA Eğitimlerimize başladık. Bilgi almak ister misiniz?