Bugün 01.12.2020 - Türkiye'nin ilk özel İHA-2 ve İHA-3 Yetkili Kuruluşu portalına hoşgeldiniz ...

Airbus, kendi drone taksi uçuşunu yaptı!

Airbus, ilk önce kendi kendine uçan bir taksi geliştirmeyi planlamıştı, birçok kişi tarafından ancak bilim kurgu filmlerinde olur denilen hayal havacılık devi tarafından gerçekleştirildi. İşte Airbus firmasının Alpha One adını verdiği drone taksi.

Airbus drone taksi uçuşunu yaptı!

Airbus’un Vahana ekibi, ilk kez “Alpha One” adlı özerk hava taksisini başarıyla uçurdu. Şimdilik yalnızca 16 fit yüksekliğe ulaşan taksi inmeden önce 53 saniye havada kaldı. Ekip, şimdi bu drone taksilerini daha iyi hale getirmek için çalışmalarını sürdürüyor.

Airbus, en son teknolojileri kullanarak “democratize personal flight (kişisel uçuşu demokratikleştirmek)” için bu projeyi yarattı. Bu vizyona dayanarak, Vahana ekibi, Alpha One‘ı otomatik pilotlu ve tek yolcu kapasiteli olarak, elektrikli dikey kalkış ve iniş (VTOL) aracı olarak tasarladı.

Şirketin nihai hedefi ise, kendi kendine çalışan otomobillere benzeyen özerk bir yolcu uçağı ağı inşa etmektir. Bu konuda oldukça iddialı olan Airbus, teknolojisini daha da geliştirmeli ve ileri uçuşa geçene kadar daha fazla uçuş testi yüklemesi yapmalıdır. Belkide bu şekilde devam ederlerse gelecekte hepimiz bu taksileri kullanabilir hatta kendimize özel bir tane alabilir bile.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Sohbeti Başlat
1
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Merhaba. Drone eğitimleri hakkında soruların için bize yazmak ister misin?