Bugün 09.08.2022 - Türkiye'nin en büyük İHA Eğitim Platformuna hoşgeldiniz

ADANA İHA-1 EĞİTİMİ 11-14 OCAK 2018

 

Kontenjan Sayısı : 40 Kişi – Kontenjan dolduğunda form otomatik kapanmaktadır.
Ücret : 1200 TL ( %18 Kdv Hariçtir )
Eğitim Yeri : Eski Kız Meslek Lisesi – Altnkoza / ADANA

İHA-1 Belgesi 25Kg’a kadar tüm İha’ları kapsamaktadır. İHA-1 alan İHA-0 Belgesinin de sahibi olmaktadır. 15 yaş üstü cihaz sahibi olan veya olmayan herkes bu eğitimlere katılabilmektedir.

Eğitimimiz Adana Büyükşehir Belediyesinin Salon katkısı ile gerçekleştirilmekte olup, kursiyerlerimiz salon ödemesi yapmamaktadır.

Aynı zamanda ÜCRETSİZ olarak eğitimimizdeki tüm derslere eksiksiz katılarak ilerleyen zamanda İHA-1 Lisansı alacağınız zaman yeniden eğitime girmenize gerek bulunmamakta , ödemenizi yaparak istediğiniz zaman İHA-1 Ehliyetinizi alabilmektesiniz. Yoklama imzalarınız dijital ortamda arşivlenmektedir.

Aynı zamanda DİĞER EĞİTİM KURUMLARINDAN İHA-0 Belgesi alan kursiyerlerimiz belgelerini kurs günü ibraz etmek suretiyle sadece 500 TL fark verip 4 günlük eğitim programına katılarak İHA-1 Belgelerini alabilmektedir. Böylelikle hem Droneturk camiasına katılarak mevzuatlar konusunda bundan sonraki tüm gelişmeleri yakınen takip etme imkanı bulacaklardır. Hem de Adana Şakirpaşa Havalimanı şehirmerkezinde bulunduğu için SHGM nin Havalimanlarına 9km. çaplı uçuışlarında istediği Temel Radyo Haberleşme Belgesini ÜCRETSİZ olarak alma fırsatına sahip olacaklardır. Aynı zamanda SHGM ‘nin standart olarak belirlediği yeni kimliklerinizi kurs günü alabilir ve sorgulama sisteminden belgenizi doğrulayabilirsiniz.

Bu fırsatı kaçırmayın !!!

AYNI ZAMANDA EĞİTİM BİTİMİNDE eski kursiyerlerimizle Kelaynak Pistine OTOBÜS kaldırılacak ve 100 KİŞİLİK ÖZEL DRONE ETKİNLİĞİ ile ÖZEL UÇUŞ ETKİNLİĞİ düzenlenecektir.

 

LÜTFEN BAŞVURUDAN SONRA LİNKİN ALTINDA YER ALAN BİLGİLENDİRMELERİ OKUYUNUZ

  • Sisteme yükleyeceğiniz resimler sertifika ve kimliğinize basılacağı için lütfen özen gösteriniz. Fotoğrafınızı sonradan değiştirme imkanınız bulunmamaktadır. BAŞVURU FORMU SADECE BİLGİSAYAR ORTAMINDA ÇALIŞMAKTADIR. LÜTFEN TELEFONDAN KAYIT YAPMAYINIZ. YÜKLEME YAPACAĞINIZ RESİMLER JPG FORMATINDA VE 2MB’dan KÜÇÜK OLMALIDIR. Sisteme yükleyeceğiniz evraklar kuruma gönderilmek üzere sadece kurs başvurusu için kullanılmaktadır.  Adli Sicil Evrakınızı E-Devlet üzerinden alırken sırasıyla Resmi Kurum – SHGM – Ehliyet olarak yazabilirsiniz.

Yardımcı olabileceğimiz tüm konularda 0532 266 1982 iletişim numarasından ulaşabilirsiniz. Yoğunluğumuz sebebiyle telefonla ulaşılamayan durumlarda BURAYI TIKLAYARAK whatsapp üzerinden mesajlarınızı iletebilirsiniz. Whatsapp mesajlarınıza muhakkak geri dönüşler sağlanacaktır.

BAŞVURU FORMU

Daha önceki ADANA Eğitimimiz nasıl geçti izlediniz mi?

 

DERS KONULARI :

EĞİTİMLER İÇİN NEDEN DRONETURK’Ü TERCİH EDİYORLAR ?

  • Hizmetimize güveniyoruz ve İHA Eğitimlerimizde  ÖN ÖDEME ALMIYORUZ.  ( Ödemelerinizin tamamı kurs günü PEŞİN olarak yapılmaktadır. )
  • Hiç bir eğitimi kontenjan dolmaması sebebiyle İPTAL ETMİYORUZ
  • Tüm eğitimlerimizde SHGM Tarafınca Havalimanına 9Km yarıçaplı uçuşlarda zorunlu olan Temel Radyo Haberleşme Belgesini ÜCRETSİZ olarak veriyoruz.Eğitim kurumunuzdan bu belgeyi istemeyi unutmayın. Bu belge izin işlemleri aşamasında istenmektedir.
  • İHA-0 ‘a katılan kursiyerlerimiz ilerleyen dönemlerde İHA-1 eğitimine katılmak isterse sadece aradaki farkı alıyoruz. ( 500 TL ) Yeniden ödeme istemiyoruz
  • Sertifikalarınız her an yanınızda. www.droneturk.com.tr/sertifika linki  üzerinden istediğiniz zaman TC numaranızı yazarak sertifikanızı alabilirsiniz.
  • Sertifikalarınız dijital ortamda hazırlandığı için eğitim sonunda aynı gün alabilirsiniz
  • Kaybolan kimliklerinizde ÜCRETSİZ olarak yeniden gönderim sağlıyoruz. Sertifikalarınız Uluslararası geçerliliğe sahip olup ÖMÜR BOYU GEÇERLİDİR.
  • Eğitimcilerimiz İHA konusunda ihtisas sahibi, uzman eğitimcilerden oluşmaktadır. İHA-1 Eğitimlerimize Uçak Mühendisi ve İHA Konularında uzman 4 eğitmen ile eğitimler verilmektedir.
  • Bu kadar ayrıcalığa rağmen TÜRKİYE’NİN EN UYGUN FİYATI İLE EĞİTİM ORGANİZE EDİYORUZ

 

S : Bu kurslara katılmak zorunda mıyım?
C : Drone ile ticari çekim yapıyorsanız SHGM tarafından bu belgeyi almanız zorunludur. Hobi için yerleşim alanı dışında uçuş yapacaksanız bu belgeyi almanıza gerek yoktur. Burada Ticariden kasıt yerleşim alanları, insan faktörü olan alanlarda uçuş. Bu uçuşları yapmadan önce mevzuatı, ve gerekli eğitimleri almak zorundasınız.

Ticari olarak drone kullanıyorsanız SHGM sisteminde kendinizi İHA-0 Ticari olarak kayıt etmeniz gerekmektedir. Bu işlem sırasında Aldığınız Eğitim Dökümanı sorulmakta olup, bu eğitimden alacağınız sertifika bunun içindir.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün 22.02.2016 tarihli talimatnamenin 21.04.2016 tarihinde eklenen maddesi uyarınca Ticari Uçuş Eğitimi almayan kullanıcılar ticari olarak İnsansız Hava Aracı kullanamamaktadır.

İLGİLİ TALİMATNAMENİN LİNKİNİ BURAYI TIKLAYARAK İNDİREBİLİRSİNİZ

mevzuat


S: Eğitime katılırken cihazım olmasına gerek var mı, eğitim sonunda sınav yapılacak mı ?
C: Eğitime katılırken cihaz sahibi olmanıza ve cihaz getirmenize gerek yoktur. Eğitim sonunda sınav yapılmamakta olup, eğitime katılımınız mecburidir.

S: Bu eğitim nerede , kimler tarafından, kaç saat olarak verilecektir ?
C: Eğitimler 19 Mayıs Havacılık Kulübü tarafından yetkilendirilmiş eğitmenler tarafından verilmektedir. Aynı zamanda eğitimlerimize sektörün içindeki konusunda uzman gönülü Droneturk gurubu arkadaşlarımız da yardımcı olarak tecrübelerini aktarmaktadır. Her eğitimimizde farklı mesleki guruplarda uzman katılımcılar destek sağlamaktadır.

S: Eğitim sonunda belgemizi hemen alabilecekmiyiz ?
C: Eğitim sonunda dijital imzalı olarak sertifikanızı hemen alabilirsiniz ve bu belgeyle SHGM’ye ticari kayıt başvurunuzu yapabilirsiniz. Kimlikler 15 gün içerisinde adresinize kargolanmaktadır.

S: Belgeler ne kadar süre için geçerli ?
C: Belgeleriniz ÖMÜR BOYU geçerlidir. Çünkü bu belge eğitim aldığınıza dair bir belge olup , bunun süresi bulunmamaktadır.

Eğitimleri Kim Veriyor, fiyatlarınız neden uygun? Bilgilendirme için bu videoyu izleyiniz

08-11 Aralık 2016 tarihinde yapılan ANKARA İHA-1 Eğitimi Nasıl Geçti, Kimler Katıldı ?

09-12 Şubat tarihinde yapılan İSTANBUL İHA-1 Eğitimi Nasıl Geçti, Kimler Katıldı ?

24-27 Ekim 2016 tarihinde yapılan İSTANBUL İHA-1 Eğitimi Nasıl Geçti ? ?

Misafirlerimiz bizim hakkımızda ne düşünüyor ?

 

Sohbeti Başlat
1
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
MEB Onaylı Uzaktan İHA Eğitimlerimize başladık. Bilgi almak ister misiniz?