Bugün 16.05.2022 - Türkiye'nin en büyük İHA Eğitim Platformuna hoşgeldiniz

Abu Dabi Üniversitesi elektrik bilgisayar ve makine mühendisliği ögrencileri

Abu Dabi Üniversitesi (ADU), elektrik, bilgisayar ve makine mühendisliği öğrencilere, yapay zekalı drone ve robotlarla ilgili projelerinde kullanılmak üzere seçilen proje başına 40000 dolarlık bir hibe verileceğini duyurdu.
Proje sponsörü ise Emirates Global Aluminium oldu. Bu rakam bir eğitim kurumunda amatör proje başına biçilen en yüksek değer.
ADÜ Mühendislik Fakültesi Dekanı Dr. Hamdi Sheibani şunları söylemiş,
“Öğrencilerimiz adına tarif edilemez bir gurur doluyum.
Bu başarı, yalnızca öğrencilerimizin yaratıcılıklarının bir kanıtı değil, aynı zamanda ileri teknolojileri gerçek endüstriyel sorunları ele alabilecek çözümlere dönüştürme becerileridir.
Öğrenciler şimdi, yıl içinde yarışmaya hazırlanmak için kendi özerk modellerini inşa etmeye ve test etmeye başlayacaklar.
Ekipler dronlarının kullanıma hazır olduğunu düşündüklerinde, üniversiteden bir iç denetim ekibi, tüm sistemlerin mükemmel şekilde çalıştığından emin olmak için her şeyin üzerinden geçecek. Önemli projelere bu rakamlar ödenecek”
EGA’da Teknoloji Geliştirme ve Transfer başkan yardımcısı Abdalla Al Zarouni şunları söylemiş,
“EGA Al Robot yarışmaları, ülkedeki en parlak genç mühendislik beyinlerine, ekonomimizin hayati bir parçası olan BAE’nin endüstrilerine anlamlı bir şekilde katkıda bulunmaları için ideal bir platform sağlıyor.
Bu hibeyle öğrencileri endüstride kariyerlerini sürdürmeye teşvik etmeyi umuyoruz”

взять займ без отказа на картуматеринский капитал займсрочный займ до зарплаты blitz займзайм через интернетзайм 0 процентов

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Sohbeti Başlat
1
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
MEB Onaylı Uzaktan İHA Eğitimlerimize başladık. Bilgi almak ister misiniz?