Bugün 05.07.2022 - Türkiye'nin en büyük İHA Eğitim Platformuna hoşgeldiniz

ABD Savunma Bakanlığı'nın Drone Yeteneklerini Gösteren Ürkütücü Video

Gelişmiş Savunma Araştırma Projeleri Ajansı’nın (DARPA) yayınladığı bir videoda 250’den fazla insansız hava aracı, hedeflenen bir binayı koruma altına alabiliyor. ABD Savunma Bakanlığı’na bağlı olarak çalışan DARPA’nın projesi, drone teknolojisinin hangi düzeye yükseldiğini açıkça gösteriyor.

Savunma ile ilgili bir dizi projenin arkasındaki ajans olan DARPA, belirlenen bir hedefi çevreleyen drone ordusu hakkında yeni bir video yayınladı. Videodaki gösteri, ajansın küçük piyade birimlerinin 250 insansız hava araçlarından oluşan drone ordusunu kullanmalarına izin verecek teknolojiyi arayan Offensive Swarm Enabled Tactics (OFFSET) adlı programı kapsamında gerçekleşti.

OFFSET programı, bu videoda öngördüğü ortam türünü gösteren DARPA’ya göre “karmaşık kentsel ortamlar” için tasarlandı. Ajans, OFFSET teknolojisinin hem insansız hava araçlarında hem de insansız zemin sistemlerine uygulanabilir olmasını istiyor. Bu test, DARPA’ya göre insan operatör ekiplerinin drone ordusunu “kentsel bir hedefi izole etmek” için kullandıkları Georgia, Fort Benning’de gerçekleşti. Ajans bu çalışmayı, “bir itfaiye ekibinin yanan bir binanın çevresine sınır oluşturmasına benzer” olarak açıklıyor. Drone ordusunun gökyüzünü kapladığı anlar, videoda oldukça ürkütücü görünüyor.

ARPA, planlanan yarım düzine OFFSET program testine sahip. Georgia gösterisi, bu altı testten ikincisiydi. Herkesin planlandığı şekilde giderse ajans, bu alan deneylerini altı ayda bir gerçekleştirecek. Bu drone ordu görevinde ekip, iki şehir bloğunu kapsayan karmaşık bir senaryo dâhilinde bir hedefi izole etti. DARPA, bir drone sürüsünün uzun mesafeleri görmenin zor olduğu şehir gibi karmaşık bir çevreye yardımcı olacağını düşünüyor. Büyük bir drone grubu, bir birimin çevresine ilişkin bazı ciddi bilgiler verebilir.

 

заём или займзайм на номер телефоназайм мгновенно на карту менимен займзайм на карту на годкак взять займ

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Sohbeti Başlat
1
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
MEB Onaylı Uzaktan İHA Eğitimlerimize başladık. Bilgi almak ister misiniz?