Bugün 21.05.2022 - Türkiye'nin en büyük İHA Eğitim Platformuna hoşgeldiniz

12K video çekebilen kamera: Blackmagic URSA Mini Pro 12K

12K 60fps Video Kaydı Yapabilen Blackmagic Ursa Mini Pro Duyuruldu

Saniyede 80 megapiksel çözünürlüğünde 60 adet fotoğraf çekebilen, 12K çözünürlüğünde 60fps video kaydını destekleyen Blackmagic Ursa Mini Pro 12K duyuruldu.

Avustralya merkezli dijital sinema kameraları şirketi Blackmagic, saniyede atmış adet 80 megapiksel fotoğraf çekebilen ve 12K 60fps RAW video kayıt yapabilen dijital sinema kamerası Ursa Mini Pro 12K’yı duyurdu.

Çift dahili CFast ve UHS-II SD kart yuvasına sahip olan Blackmagic Ursa Mini Pro 12K, ‘2 Karta da RAW Kaydet’ modu ile görüntüleri güvence altına alırken saniyede 900 megabayt veri yazabiliyor.

Blackmagic Ursa Mini Pro 12K tasarımı

Ursa Mini Pro 12K’nın 12K 60fps video kaydı özelliği heyecan verici olsa da 8K 110fps ve 4K 220fps çekim modlarının da dijital sinema kamerasını özellikle ağır-çekim sahneler için biçilmiş kaftan yaptığına değinmeden geçmeyelim.

Sinema sektöründen bazı isimler, bir önceki Blackmagic kameranın parlaklığı ve renkleri iyi göstermediğinden şikayet ediyorlardı. Yeni Blackmagic Ursa Mini Pro 12K, Da Vinci Resolve Studio renk düzeltme ve düzenleme yazılımı ile çok daha iyi bir performans sunuyor.

Ursa Mini Pro 12K’de değiştirilebilir lens yuvaları bulunuyor. Ayrıca 2, 4 ve 6 kademeli ND filtreleri de yer alıyor. USB Type-C bağlantısı ile harici kayıt, 4 inçlik hareketli ekran ve Android/iOS cihazlarla kablosuz kontrol imkanı, yeni kameranın diğer özelliklerinden

Özellikleriyle sinema sektöründen olmayan isimleri dahi heyecanlandırmayı başaran Blackmagic Ursa Mini Pro 12K, 9.995 dolar (yaklaşık 68.500 TL) fiyat etiketine sahip. Günümüz film bütçelerini düşündüğümüzde yüksek bir fiyat etiketi olduğunu söylemek zor.

Digital Film, Extreme Resolution

Dijital Film, Olağanüstü Çözünürlük

URSA Mini Pro 12K’nın sağladığı en üst seviyedeki çözünürlüğü, geleneksel sinema film kalitesinin çok ötesine geçiyor. İnanılmaz detay, geniş dinamik aralık ve yoğun, derin renk özellikleri dahil olmak üzere, film ile çekim yapmanın faydalarından yararlanıyorsunuz. Sinema filmleri, televizyon dizileri ve üç boyutlu, büyük format IMAX gösterimleri için mükemmel. Nesne kenarlarında sağladığı harika netlik, canlı görüntü ve bilgisayar grafiklerinin birleştirilmesi de dahil, yeşil perde ve görsel efektlerle çalışmak için onu ideal kılıyor. 12K’da süper örnekleme özelliği sayesinde, yalnızca 8K’da daha iyi renk ve çözünürlük elde etmekle kalmayıp, aynı zamanda merdivenlenmenin gizlenmesiyle pürüzsüzlük de kazanıyorsunuz. Dijital film teknolojisinin bu yeni kuşağı, filmden daha da iyi olan bir deneyim sunmak üzere, görüntülerde analog tarzı bir saflık ve yumuşaklıkla yeni bir dönemi başlatıyor.

Cinematic Super 35 12K Sensor

Sinematik Super 35 12K Sensör

Blackmagic URSA Mini Pro 12K, 12.288 x 6480 yerel bir çözünürlük ile devrimsel bir yeni sensör içerir. Bu, her kare için inanılmaz 80 megapiksele eşittir! Super 35 sensörü, 14 adımlık şahane bir dinamik aralığa ve 800 ASA’lık bir yerel ISO’ya sahiptir. Yeni 12K sensörde eşit miktarlarda kırmızı, yeşil ve mavi pikseller bulunur ve birden fazla çözünürlükteki görüntüler için optimize edilmiştir. Saniyede 60 karede 12K çekim yapabilirsiniz veya görüş alanınızı değiştirmeden ya da kırpmadan 110 fps’ye kadar 8K veya 4K RAW’da çalışabilmek için sensör içi ölçeklendirme fonksiyonunu kullanabilirsiniz. URSA Mini Pro’nun değiştirilebilir mercek yuvası; en geniş çeşitlilikteki klasik ve modern sinema mercekleri arasından seçim yapmanızı mümkün kılarak, en çok beğendiğiniz merceklerin sağladığı özellik ve detayların tamamını yakalamanıza olanak veriyor.

 

12K’da Çekim Yap, BirDizüstü Bilgisayarda Kurgula

12 bit RAW iş akışlarını 12K’da kolaylaştırmak üzere, URSA Mini Pro 12K sensör ve Blackmagic RAW birlikte tasarlanmıştır. Son derece etkili olan yeni nesil bir kodek olarak Blackmagic RAW, 12K çekim yapıp bir dizüstü bilgisayarda kurgu yapmanızı sağlıyor. Bu, başka kodeklerle hiçbir şekilde mümkün olmayan bir özelliktir. Sensörün bu devasa çözünürlüğü, çekimlerinizi post prodüksiyonda 8K veya 4K teslimat için yeniden kadrajlayabileceğiniz anlamına gelir. Tek bir kamera ile çok kameralı bir çekim gibidir. Muhteşem görünümlü dikey ve kare ekran video için de idealdir. Sensörün ve Blackmagic RAW’ın gelişmiş tasarımı sayesinde, render işlemine gerek kalmadan, anında post prodüksiyonda istediğiniz çözünürlükte çalışabilirken, bütün sensörün renk doğruluğunu da muhafaza edebilirsiniz.

Shoot in 12K, Edit on a Laptop

Blackmagic RAW Destekli Görüntü Yakalama

60 kareye kadar sinema kalitesinde 12-bit, 80 megapiksel görüntüleri, yalnızca Blackmagic RAW gerçekleştiriyor! Sabit kalite Q0 ve Q5 seçenekleri ve yeni Q1 ile Q3, kalite seviyesini kilitleyerek sıkıştırmanın adapte olmasını mümkün kılıyor ve sahne detaylarıyla eşleşmesini sağlıyor. Sabit bit hızlı kodlama seçenekleri 5:1, 8:1, 12:1 ve yeni 18:1; öngörülebilir ve tutarlı dosya büyüklükleriyle mümkün olan en iyi görüntüleri sağlamak üzere tasarlanmışlardır. İki karta eşzamanlı olarak RAW kaydedebilirsiniz. Dolayısıyla, yüksek kare hızlarında bile CFast veya UHS-II kartlarına 12K veya 8K çekim yapabilirsiniz! Sette ve post prodüksiyon boyunca görüntülerde tutarlılığın temin edilmesi için; metaveriler, mercek verileri, beyaz ayar, dijital çekim tahtası bilgileri ve özel LUT’lar Blackmagic RAW tarafından saklanır.

Blackmagic RAW Fueled Image Capture

Hızlı ve Esnek Post Prodüksiyon için Optimize Edildi

12K’da RAW çekim yapma; post esnasında detay, pozlama ve renk için en kapsamlı kontrolü korur. Yüksek hızda örnekleme, sert kenarlara yol açmayan aşırı keskin 8K görüntüler alacağınız anlamına gelir. Hepsinden iyisi de Blackmagic RAW’ın post prodüksiyon için 12K’yı hızlandırmak üzere tasarlanmış olmasıdır ve böylece, standart HD veya Ultra HD dosyalarla çalışma kolaylığının aynısını sağlar. Yüksek ölçüde optimize edilmiştir, multithreading olarak bilinen çok sayıda iş parçasının aynı anda işlemini gerçekleştirir, çok sayıda CPU çekirdeği arasında çalışır ve ayrıca; Apple Metal, CUDA ve OpenCL ile çalışmak üzere GPU hızlandırmalıdır. Dolayısıyla, geçici dosyalar oluşturma gereksinimi olmadan, her zaman kamera RAW dosyalarınızla çalışabilirsiniz. Blackmagic RAW 12K görüntüleri, 4K veya 8K’da renk, keyleme, görüntü birleştirme, yeniden çerçeveleme, stabilizasyon ve takip işlemleri için benzeri görülmemiş çözünürlük ve kalite sunar.

Blackmagic RAW Fueled Image Capture

Generation

Color Science

Blackmagic Generation 5 Color Science özelliği, yeni URSA Mini Pro 12K sensöründen alınan devasa miktardaki renk verilerinden bütünüyle yararlanmak üzere tasarlanmış, yeni bir film eğrisi içerir. Bu, daha güzel cilt tonları için daha iyi renk karşılığı sağlar ve yüksek kontrastlı sahnelerdeki neon ışıklı tabela ve otomobillerin arka lambaları gibi, yoğun doygunluktaki renklerin daha iyi render işlemini mümkün kılar. 5. Nesil Renk Bilimi; post prodüksiyonda kullanım için metaveri üzerinden muhafaza edilen, sensörden alınan renk ve dinamik aralık verileri ile, karmaşık Blackmagic RAW görüntü işlemeyi yönlendirir. Daha önceden çekilmiş tüm Blackmagic RAW dosyalarıyla uyumlu olan 5. Nesil Renk Bilimi mevcut işlerinizle bile yeni film eğrisinden yararlanmanıza olanak verir!

Generation 5 Color Science

Daha Yüksek KareHızlarında Tam Çözünürlük

URSA Mini Pro 12K, bir gövdede çok sayıda kamera barındırır. 4K, 8K ve hatta akıl almaz ayrıntı sunan 12K’da, standart çözünürlükler ve kare hızlarıyla çekim yapar! RAW’da 60 fps’de kare başına 80 megapiksel ile, tek bir kamerada ve aynı anda kusursuz sabit görüntüler ve hareketli çekimler yakalayabilirsiniz! 12K 12.288 x 6480 17:9’da 60 fps’ye kadar çekim yapabilirsiniz! Daha yüksek kare hızları için; 8192 x 4320’da 110 fps, 8192 x 3408’de 140 fps ve hatta 4096 x 2160 DCI’da inanılmaz 220 fps’de 4K görüntü yakalamak üzere, sensör alanını Super 16’ya düşürebilirsiniz! URSA Mini Pro 12K, esnek kare hızı ve çözünürlük seçeneklerine sahiptir. Hareketlerde daha iyi render işlemiyle görüntü yakaladığı için, daha düşük kare hızlarında bile 8K’da ve 4K’da daha pürüzsüz kenarlar elde edersiniz.
Comparison Graph
Blackmagic RAW; sabit kalite özelliğine ve sabit bit oranlı kodlama seçeneklerine sahip olduğundan, prodüksiyon maliyetini ihtiyaçlarınıza göre belirleyebilmeniz için, görüntü kalitesi ve dosya büyüklüğü arasında tercih yapma esnekliğini sağlar.

Choose from 2 Great Models

URSA Mini Pro 4.6K G2

URSA Mini Pro 4.6K G2 modeli, 120 fps’ye kadar 15 adımlı dinamik aralık veya 300 fps’ye kadar 2K sunan bir Super 35mm 4.6K sensöre sahiptir. Değiştirilebilir mercek yuvası standart olarak bir EF yuva ile gelir, fakat opsiyonel PL, F ve B4 yuvaları da mevcuttur. Yerleşik ND filtreleri, çift CFast veya SD karta Blackmagic RAW ya da ProRes kayıt, HD-SDI izleme, XLR ses, zaman kodu veya referans girişi ve bir USB-C genişletme portu içerir.

URSA Mini Pro 12K

Standart olarak, PL yuva ile devrimsel bir 12.288 x 6.480 Super 35mm sensör içeren URSA Mini Pro 12K, üst düzey yapım için ekstra çözünürlüğe sahiptir. RAW’da 60 fps’de kare başına 80 megapiksel ile, tek bir kamerada kusursuz sabit görüntüler ve hareketli çekimler yakalayabilirsiniz! URSA Mini Pro 12K ayrıca, son derece hızlı NVMe SSD’lere kayıt yapmak için bir SuperSpeed USB-C 3.1 Gen 2 genişletme portu da içerir.

Kullanımı Kolay Blackmagic OS

Gelişmiş Blackmagic OS ile, en son teknolojiyi baz alan, sezgisel ve kullanımı kolay bir kamera işletim sistemine sahip oluyorsunuz. Blackmagic OS, gerçek anlamıyla modern bir işletim sistemidir. Sorunsuz kontrol için tüm kamera özellikleri birbirinden bağımsız işler ve kamera neredeyse anında çalışmaya başlar. URSA Mini Pro’nun diğer Blackmagic Design kameralarıyla aynı kontrollere ve menülere sahip olması nedeniyle, sette kameralarınızın birinden diğerine kolaylıkla geçebilirsiniz. Arayüzü; ayarları düzeltmek, metaveri eklemek ve kayıt durumunu görüntülemek için basit tıklama ve kaydırma hareketleri kullanır. Ayrıca; ekran üstü netlik ve pozlama araçları, 3D LUT’lar, HDR, metadata girme, zaman kodu, Blackmagic RAW ayarları ve bunlar gibi daha nice gelişmiş kamera özellikleri üzerinde tam kontrol sunar!

Easy to Use Blackmagic OS

Revolutionary Lightweight, Portable Design

Devrim YaratanHafif, Portatif Tasarım

URSA Mini Pro, portatif bir kamerada ihtiyaç duyacağınız her şeyi içerecek şekilde tasarlandığından, her yere götürebilirsiniz! Ağırlığı dengelenen kamera gövdesi hafif, dayanıklı bir magnezyum alaşımdan üretilmiştir. Butonlar, anahtarlar ve döndürmeli düğmeler, hatırda kolay kalacak mantıksal bir şekilde düzenlendiğinden, vizörü kullanırken dokunarak onları yoluyla kolaylıkla bulabilirsiniz. Arkadan aydınlatmalı harici bir durum LCD ekranı, kritik bilgileri görmenizi sağlar. Ayrıca, çekimleri gözden geçirmek ve menü ayarlarına erişmek için 4 inçlik bir dokunmatik ekran bulunur. 12G-SDI giriş ve çıkışı, USB-C, 48 volt fantom güçlü XLR ses, zaman kodu ve referans girişi gibi bağlantılara sahip oluyorsunuz. Opsiyonel Blackmagic Shoulder Mount Kit, bir üçayaktan elde çekime saniyeler içinde geçmenize olanak verir!

Interchangeable Lens Mounts

Değiştirilebilir Mercek Yuvaları

Farklı projeler farklı mercekleri gerektirdiğinden, URSA Mini Pro değiştirilebilir bir lens yuvasına sahiptir. URSA Mini Pro 12K modelde; PL, EF ve F yuvalı mercekler ve URSA Mini Pro 4.6K G2 modelde de B4 mercekler arasında hızla değiştirebilirsiniz. Bu sayede; yüksek kaliteli büyük PL sinema mercekleri, EF veya F yuvalı fotoğraf mercekleri ve hatta B4 yayın mercekleriyle çalışabilirsiniz. Bu özelliği, URSA Mini Pro’yu mümkün olan en geniş çeşitlilikte profesyonel merceklerle uyumlu hale getiriyor. İlave PL, EF, F ve B4 lens yuvaları ayrı olarak satın alınabilir. URSA Mini Pro ile, adeta tüm profesyonel lenslerle uyumlu olan tek bir kameraya sahip oluyorsunuz. Dolayısıyla, her türlü iş için ihtiyacınız olan merceği seçme özgürlüğüne sahipsiniz!

USB-C for Direct Recording to External Disks

Harici Disklere Doğrudan Kayıtiçin USB-C

Blackmagic URSA Mini Pro, yenilikçi yüksek hızlı USB-C Genişletme Port’una sahiptir. 4.6K G2 modeli, 5 Gb/sn’ye kadar hızlarda çalışan USB-C 3.1 Gen 1 bağlantısı içerirken, 12K modeli ise çok hızlı 10 Gb/sn’de hız için bir USB-C 3.1 Gen 2 bağlantısı içerir. Harici flaş diskleri ve SSD’leri bağlayıp çalıştırabilirsiniz veya URSA Mini Pro 12K modelde, daha uzun kayıt süreleri elde etmek üzere hızlı NVMe SSD disklere kayıt için yeni URSA Mini Recorder’i bağlayabilirsiniz. NVMe SSD diskler, Q0 ayarı kullanıldığında en yüksek sabit kalite 12-bit Blackmagic RAW’da 12K çekim veya yüksek kare hızları için idealdir. Çekiminizi tamamladığınızda, harici diski bilgisayarınıza takıp aynı diskten kurgulamaya başlayabilirsiniz ve bu sayede, dosya kopyalama işlemini aradan kaldırmış olursunuz.

High Resolution Monitoring and Camera Control

Yüksek Çözünürlüklü İzleme veKamera Kontrolü

URSA Mini Pro üzerindeki 4 inçlik dahili dışa açılan dokunmatik ekran; geniş bir görüntüleme açısı olan, süper parlak, yüksek çözünürlüklü ve renkli bir ekrandır ve sette çekimlerinizin izlenmesi ve gözden geçirilmesi için mükemmeldir! Ekran ayrıca; format, kare hızı, iris, zaman kodu, örtücü açısı, beyaz ayar, ISO ve bunlar gibi birçok kritik bilgiyi içeren bir denetim merkezi ekranı katmanını da gösterebilir. Bunların haricinde bir histogram, kart kayıt durum göstergeleri ve ses göstergeleri de içerir! Sadece yukarı ya da aşağı kaydırma hareketiyle, denetim merkezi ekranını görüntüleyebilir ya da gizleyebilirsiniz. Dışa açılan dokunmatik ekran, olağanüstü Blackmagic işletim yazılımını kullanmanızı sağlayarak; kamera fonksiyonlarının hepsine, metaveri yönetimi için dijital bir çekim tahtasına ve daha nicesine süper hızlı erişimi mümkün kılıyor!

UI Screen Metadata

Hızla Metaveri Girilmesiiçin Dijital Çekim Tahtası

URSA Mini Pro, istediğiniz çekime hızlıca metaveri girmek için bir dijital çekim tahtası içerir. Dijital çekim tahtasını açmak için yerleşik ekranı sola ya da sağa kaydırmanız yeterli. Kaydı başlatıp durdurduğunuzda, çekim tahtası çekim sayısını otomatik olarak artırabilir ve böylece, her bir çekim tekrarı için bunları manuel olarak girmenize gerek yoktur! Bir kartı her formatladığınızda, makara numaralarının da otomatikman artmasını ayarlayabilirsiniz. Mercek metaverileri otomatikman girilir veya dilerseniz; yapıma ait özel bilgiler, teknik bilgiler ve bunlar gibi daha fazla bilgi ile manuel olarak da girilebilir! DaVinci Resolve gibi yazılımlarla kurgu ve renk düzenleme yaparken post prodüksiyonda kullanılmak üzere, tüm metaveriler dosyalarla birlikte saklanır!

Standart Kablolarla Uyumluolan Tam Boy, Dayanıklı Bağlantılar

Camera Sides

1. Fantom Güçlü Stereo XLR 2. 3.5mm Kulaklık 3. 12G-SDI Çıkışı 4. 3G-SDI Çıkışı 5. 12G-SD Girişi 6. Referans Girişi / Zaman Kodu Girişi 7. Aksesuar 12V Güç 8. 12V 9. USB-C 10. Yayın Lens Kontrol Konektörü 11. LANC

URSA Mini Pro; 12G-SDI çıkışı, LANC, 48 volt fantom güç ile dengeli XLR ses, zaman kodu girişi, referans girişi ve bir kulaklık bağlantısı gibi çok sayıda bağlantı içerir. Ayrıca; vizör gibi aksesuarların çalıştırılması için bir 4 pim XLR DC çıkış ve izleme için bir HD-SDI çıkış da var. Bu, kritik bilgileri ve kamera durumunu gösteren katmanlarla veya katmansız olarak görüntüleri sette izlemek için, bir SDI ekran bağlayabileceğiniz anlamına gelir. Servo zum merceklerin kontrolü için bir 12 pim Hi-rose konektör de var. URSA Mini Pro 4.6K G2 ve URSA Mini Pro 12K modelin her ikisi de harici disklere kayıt için bir USB-Cgenişletme portu içerir. Bu, 12K modelde uygun bir şekilde kameranın arkasına yerleştirilmiştir

Kablosuz Bluetooth Kamera Kontrolü

Kamerayı bir jib ucuna veya gimbal’e yerleştiriyorsanız, Bluetooth üzerinden 30 fit mesafeye kadar tam kontrole sahip olabilirsiniz. Blackmagic Camera Control uygulamasını iPad’iniz için indirebilir veya Bluetooth+ gibi üçüncü parti uygulamaları kullanabilirsiniz ya da iOS ve Android cihazlarınızda tetikleyebilirsiniz. Hatta, Blackmagic Design yazılım geliştiricileri için internet sitesinde, örnek kodla beraber ücretsiz bir yazılım geliştirici SDK bulunur ve böylece, kendinize ait uzaktan kamera kontrolü ve dijital klaket çözümlerinizi oluşturabilirsiniz! Zaman kodunu ‘jam sync’ yapabilen ve tüm kameraları tetikleyerek aynı anda kayıt yapmalarını sağlayabilen bir uygulama oluşturduğunuzu hayal edin. İmkanlar sınırsızdır!
Wireless Bluetooth Camera Control

Opsiyonel Omuz Aparatı

URSA Mini Pro kameraların altında, her tip tripoda doğrudan takılabilmeleri için birden fazla ¼ inçlik bağlantı noktası bulunur. Bir üçayaktan elde çekime ve tekrar üçayak üzerine hızla geçmeniz gerektiğinde, opsiyonel Blackmagic URSA Mini Shoulder Kit’i kullanabilirsiniz. Bu kit; dahili rozetleri olan bir omuz desteği, ray yuvaları ve omuz desteğini çıkarmadan hızlı çıkarılır plakaya anında takılmasına yarayan entegre bir hızlı kilit açma mekanizması için bağlantı noktaları içerir. Bunlarla birlikte; kamerayı taşımaya ve Blackmagic URSA Viewfinder, Blackmagic Video Assist için bir destek kolu ve bunlar gibi başka aksesuarların takılmasına yarayan bir üst tutma kolu da içerir!

Optional Shoulder Mount Kit

Endüstri Standardında Bataryalar veGüç ile Uyumludur

URSA Mini Pro, 12V ila 18V harici güç kaynaklarıyla çalışan bir 4-pim XLR endüstri standartlı güç konektörü içerir. Bu, kameranızı tüm mevcut güç kaynakları ve bataryalarla kolayca kullanabileceğiniz anlamına gelir! URSA Mini Pro kameralar; kameranın arkasında bulunan aynı batarya güç konektörünü ve bağlantı noktalarını kullanırlar. Böylece; IDX, Blueshape, Anton Bauer ve başka üretici firmaların geniş çeşitlilikteki batarya plakalarını kullanabilirsiniz. Ayrıca, popüler V-Mount ve Gold Mount bataryaları kullanmak için, isteğe bağlı Blackmagic URSA VLock Battery Plate ya da Blackmagic URSA Gold Battery Plate de ekleyebilirsiniz.

Compatible with Industry Standard Batteries and Power

микроклад займ личный кабинетзайм под материнский капитал в сбербанкелови займ личный кабинет кредит плюс онлайн займзайм ночьюзайм который дают всем

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Sohbeti Başlat
1
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
MEB Onaylı Uzaktan İHA Eğitimlerimize başladık. Bilgi almak ister misiniz?